Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

7 BELEDİYELİ ARDAHAN’DA CHP 4 AK PARTİ 1, BAĞIMSIZ ve BBP BİR..

5 ilçesi 1 beldesi olan Ardahan’da AK Parti sadece Hanak’ta seçim kazanırken Ardahan merkezde mevcut CHP’li Belediye Başkanı Faruk Demir ile birlikte Göle, Posof ve Çıldır’da da kazandı.
CHP’nin kalesi olarak bilinen Damal’da ise Bağımsız aday kazanırken, Ardahan’ın tek beldesi Köprülüde Büyük Birlik Partisi adayı kazandı. Batı kentlerinde Ardahanlıları yok sayıp, Bursa Gemlik hariç Ardahanlı siyasileri aday etmeyen AK Parti ülke genelinde ve Gemlik’te olduğu gibi Ardahan’da da kayıp ederken İstanbul Çekmeköy’de ve Kocaeli Derince’de birer Ardahanlıyı aday eden ve kazanan CHP 7 belediyesi olan Ardahan merkez dahil 4 belediye başkanlığı kazandı.

5 ilçesi 1 beldesi

Ardahan’da 220 oy ile CHP seçimi önde bitirirken, AK Parti ‘şaibe var’ diyerek sonuçlara itiraz etmeye hazırlanıyor. Çıldır, Göle ve Posof’ta CHP kazanırken, Hanak’ta AK Parti kazandı., Damal’da Bağımsız aday Kemal Çamlıyurt kazandı. Ardahan’da tek Köprülü Beldesinde Büyük Birlik Partisi adayının kazandığı öğrenildi.

Ardahan’dan sonra Göle ve Posof’ta da yıllar sonra CHP,

Damal’da ise 30 yıl sonra CHP’siz!

Geçtiğimiz seçimlerde 20 sonra Ardahan’ı alan CHP Ardahan’ın en büyük ilçesi Göle’de, sınır ilçe Posof’ta da belediye başkanlığı kazanırken, CHP’nin Ardahan kalesi olarak bilinen Damal’da ise bu unvanını Bağımsız aday Kemal Çamlıyurt’a kaptırdı. Çıldır’da da 10 yıl sonra belediyeyi kazanan CHP’nin yanında AK Partili tek belde Köprülü’de BBP ilk kez belediye başkanlığı kazandı.

ARDAHAN’DA FARUK DEMİR

BAYDAR KARŞISINDA 2. KEZ KAZANDI..

ÇILDIR’DA NÜRETTİN AYGÜN

KAYIP ETTİĞİ KOLTUĞUNU GERİ ALDI..

GÖLE’DE 20 YIL SONRA 

GÖKHAN BUDAK İLE CHP DEDİ..

CHP POSOF’TA ERDEM DEMİRCİ İLE

DEVRİM YAPTI, ULGAR’I DELDİ..

HANAK ERDAL KURUKAYA  İLE

10 YIL SONRA YENİDEN AK PARTİ DEDİ..

KEMAL ÇAMLIYUIRT DAMAL’DA TARİH YAZDI

CHP’NİN KALESİYEDİ..

GÖLE KÖPRÜLÜ’DE BBP KAZANDI!

ARDAHAN’DA SANDIKLAR KAPANDI,

OY TASVİRİ BAŞLADI..

AK PARTİ, CHP ve DEVA’nın yarıştığı Ardahan’da seçim sandıkları kapandı.
69 bn 874 seçmenin olduğu Ardahan Merkezin yanı sıra 5 ilçesinde, bir Beldesinde sandık başına giden seçmenler merkez de 45, Göle’de 15, Damal’da 10, Hanak ve Çıldır’da 9 ve Posof’ta 6 sandıkta oy kullandı.
Tüm ülkede olduğu gibi Ardahan’da pazar günü sandık başına giden seçmeler sabah 07.00’de itibaren oy vermeye başlamıştılar. Saat: 16.00’da kapandı. Oy tasviri sonra oy sayımına başlanacak.

HOÇVAN’DA 2 KÖYDE MUHTARLIK KAVGASI!

Kent merkezlerinde sakin geçen Mahalli idareler Seçimleri 2024 Ardahan merkeze bağlı Çağlayık (Erdemel) ile Köpürdük köylerinde yarışan muhtar adayları arasında kavgaya döndü. Her iki köyde çıkan muhtarlık tartışmalarının bir anda kavgaya döndüğü öğrenirlerken yaralıların olduğu kavga jandarma tarafından büyümeden önlendiği öğrenildi.

Yüreğim Kars’ta Kaldı..
Ardahan’dan bir başka kente giderken hep düşünür, hep kendi kendime mırıldarım, ‘Ya bu bizim idareciler acaba hiç mi başka kentlere, kasabalara gidip, gelmezler’ diye..
Saçmalama; ‘Tabi ki giderler, hem de uçakla’ diyenleriniz olacak şimdi!
Evet, ama hemen kızmayınız, önce bir dinleyin de inanıyorum ki sizlerde bana hak vereceksiniz..
Geçtiğim günlerde bir işim için birer gün arayla iki kez eski vilayetimiz Kars’a gittim.
Üç yıldır bir türlü tam bitmeyen bölünmüş yoldan yol alırken Kars’a ulaştım..
Hem de geçtiğimiz gün kargo ile bana gelen ve sevgili Neşe Doster’in ele aldığı, ‘Yüreğim Kars’ta kaldı’ isimli kente..
‘Yeter ki başkan olayım’ diye kendisine asıl sarılacak olan partiye değil, sistemin içinde birbirine benzeyen partileri gezen sevgili dostum Naif Alibeyoğlu’nun bir zamanlar yönettiği 36 plakalı kent Kars’a girerken yine aynı soruyu kendi, kendime soramadan edemedim..
Çünkü Alibeyoğlu dönemindeki gibi, Filtekin’nin de başkanlığını yaptığı Kars’a girerken Ardahan’a girdiğimi sanıyordum, dağda, taşta, köyde, yaylada kırılmayan, ama Ardahan’ın giriş, çıkış yollarında gezerken, cadde ve sokaklarını dolaşırken dökülen zavallı GAZETECİ isimli aracımın az daha ön ekipmanları dökülecekti..
Kars’ı bildiğimden beri değişmeyen kent girişi ve çıkışı yollarının halen o olağanüstü bozukluğu tek başına iktidar olan AK Partili Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş döneminde de aynıydı..
Babamın dostu CHP’li Selahattin Filtekin dönemini de hatırlatan manzarayı 42 yaşında ki bir gazeteci olarak o yolları halen aynı şekilde gördüğümde bir çoğunuz gibi neler mırıldadığımı sanırım, tahmin edebiliyorsunuz..
Ama şurada yine yanı başımızda ki Erzurum’a değil, Oltu’ya, Tortum’a giderken bu mırıldamayı yapmam, tam tersine, ‘Ya bu bizim yöneticiler hiç mi bu kentlerin giriş, çıkışlarını görmezler’ diye yine kendi kendime konuşurum..
Evet maalesef Ardahan’ın olduğu gibi Kars’ın yöneticileri de o başında bulundukları kentlerin giriş, çıkışlarında ki yollara hiç mi hiç bakmazlar..
Çünkü Kars’ın girişinde girip, sanayisine doğru yol alırken Kafkas Üniversitesinin yanı sıra özelleştirme adı altında devletçe terk edilen, iktidarlara yakınlık, yalakalık yapanlarca 5 kuruşa alınıp, harabeye çevrilen, Göle’de ki TİGEM gibi perişan halde işletilmeyen Kars Yem Fabrikası, Kars Un Fabrikası, Kars Süt Fabrikası gibi onca kapalı fabrika ve Kars Öğrenci Yurdu, Organize Sanayi, Çimento Fabrikasının da üzerinde bulunduğu yolu benim gibi çoğu yabancı kentlerin çocukları olan Üniversite öğrencileri de geçiyordu..
Sadece onlar ve ben mi ki;
Hayır! Adeta; ‘Bu şehirlere girmeyin’ diyen mayın tarlası gibi Ardahan ve Kars gibi kent girişlerini geçip, hallerini düşünürken önümde 0001 nolu kırmızı plakalı araçta geçiyordu,
O yarım metreye varan, çukurlara girip, çıkarak yol alan aracın Kars Valisinin aracın içinde olduğunu fark ederken, arkasına takılan o Ardahan’da ki gibi çok çalışmış edasıyla her biri bir aracın arka koltuğuna yaslanmış olan onca üst düzey bürokratların konvoyu da geçer o yollardan.. Kars Kafkas Üniversitesi’nin Rektörü de ..
Ama Neşe Doster gibi değerli bir yazarın bile görüp, kitabının bir yaprağını açmadığı bu kentlerde bunları yazacak olan gazeteciler ise ortalıkta yoktular..
**Pul yalayıp, Kul parasına alışanlar..
Aslında, “Kul parasına alışanlar” dememiz gerekirken yazımızın içeriği belli olsun diye ve yazımıza konu olan şahsın eski pul yalayanlardan olduğu bilinsin diye yazımızın başlığını “Pul parasına alışanlar” koyduk.
Teknolojinin gelişmediği, eğitimin bu günden beter olduğu bir dönemde boyunlarına taktıkları kırmızı kravatlarla memurluk yapıp kral Faruklardan daha kralcı kesilip kendisinin halktan büyük olduğunu sananların hatta parasını alıp haberini yaptığı adamı bile beğenmeyen ve başların ayak olduğunu sanıp son seçimde Milletvekili adaylığını da düşünen bu pul yalayanlar şimdi emekli oldukları köhne evlerinin köşelerinde ADSL parasını ödemekten zorlandıkları beyinleri gibi küçük remli bilgisayarlarla Ardahan haberlerini, yani masa başında ve uzaktan Ardahan haberleri yaparlar.
Görenin kız mı oğlan mı diye merak ettiği bu dansözcüler bizim haberciliğimizle yarıştıklarını sanıp eskiden pul yaladıkları gibi şimdide internet aracılığıyla birilerinin şeylerini yaladıklarını görüyoruz.
Dün yaladıkları vekilin aday olmaması ardından yeni yalamaları arayan bu pul yalayanlar, bizim belediyeyle ilgili haberlerimiz ardından fırsat bulup kral Faruk’tan daha çok kral kesilip alıştıkları pul yalamaya devam ettiklerini görüyoruz.
Erkekçe bizlen yüz yüze gelemeyip yaladıklarının salyalarıyla bana saldırdıklarını sanan bu tipler burada ki babası katil olanların ihbarcılığıyla, haber yaptıklarını sanırlarken kendilerini kaç kişi okuduğuna da anlamazlar, bilmezler ve haberciliğin pul yalamak olmadığını, elli kez kendilerine koyup anlatmamıza karşın bir türlü anlamazlar.
Çıldırlı olup, Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı başta olmak üzere Ardahan’ın onca sorununu yazmayıp, kuyruklarına bastıklarımızın acısını çeken bu pul yalayanlar bilmelidirler ki; Yanlarında Kral Faruklar olsa da karşıların da halkın sesi, kulağı, gözü olan ve en çok okunan Fakir Yılmaz hep olacaktır..

ÇILDIRLILAR

MEMLEKET’E OY VERMEYE GELDİLER..

Turgay Şirin’in Memleket Partisinden Belediye Başkanlığına aday olduğu Çıldır’a oy kullanmaya gelen bir çok gurbetçinin yanı sıra köylere de memleket dışında olan ama oyları memlekette olan bir çok seçmenin memlekete oy kullanmaya geldiği götürüldü.