Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Isınmayan Ardahan’da Goçiklerle Toplantı!.. KOMŞUDA DEPREM BİZİ DE SARSTI!

ARSİAD/AGC ‘Güçlü Ardahan Lobisi’ deyip, İstanbul Valisini, Şişli, Esenyurt, Çekmeköy, Sancaktepe ve Kocaeli Dilovası Belediye Başkanlarından sonra yarında Kocaeli Derince Belediye Başkanını ziyarete hazırlanırken CHP Darma dağın! Başkan Tek Başına 2 Yıl Sonra kıl Ettiği Hemşerilik Belgesini İmamoğlu’na verdi.. CHP İl, İlçe Başkanı ve Belediye Başkanları Demir olmadığı bir heyetle Özgür Özel’i ziyaret ettiler!.. Ardahanlı Ankara Milletvekili Deniz Demir’den sonra tek başına İmamoğlu’nu destekledi!.. **Gürcistan Oni’de 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan deprem yerin 11 kilometre derinliğinde oldu.
TÜRKİYE’DEN DE HİSSEDİLDİ
Kısa süreli paniğe neden olan deprem; Türkiye’de Ardahan, Erzurum, Kars’ta da hissedildi.

ARSİAD/AGC 'Güçlü Ardahan Lobisi'

‘GAZETECİLERLE GÜNDEM’
BU PAZAR YİNE DOP DOPDOLU

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz’ın birlikte hazırlayıp, uydu üzerinde ulusal yayın yapan TEMPO TV’de canlı olarak yayınladıkları
GAZETECİLERE GÜNDEM adlı program bu pazar da dop dolu.
Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın yanı sıra Erzurum’dan Tüm 1 Haber Genel Yayın Yönetmeni, Gazeteci Vedat Kan, Iğdır’dan Doğuş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Murat Akkuş, şu an kurban satış alanlarında olan hayvan yetiştiricisi, İş İnsanı Sabahattin Hanoğlu, Gazeteci Yazar Hakan Taş, ve Bölgenin parlayan sanatçısı HOZAN MİRO’nun konuk olacağı GAZETECİLERLE GÜNDEM pazar günü, saat: 15.00’da TEMPO TV efkârlarında ülkenin ve dünyanın gündemini tutmaya devam edecek.
Canlı yayında başta yaklaşan Kurban Bayramı öncesi yaşanan ekonomik sorunlarla kıvranan hayvancılık olmak üzere Hakkari Belediye Başkanı’nın yerine kayyum atanması olmak üzere bir çok konunun konuşulması beklenmekte.

Isınmayan Ardahan’da Goçiklerle Toplantı!..

Geçtiğimiz ay çalışanlarının maaşlarının yarısını ancak ödeyebilen bu ay hem de bayram öncesi yeni maaşları nasıl ödeyeceğini kara kara düşünen ve Haziran ayına girilmesine karşın hala üşüyen Ardahan’ın Belediyesi, Haziran ayı Olağan Meclis toplantısının ilk oturumu yerel ağızla Goçik denen yelek ve montlarla yaptı.
Belediye Başkanı ve Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ilk oturumunda inşaat sezonunun başlaması nedeniyle imar ve fen işleri başta olmak üzere şehrin ana sorunları temel gündem maddesi olarak ele alınarak görüşüldü.
Toplantı sonrası Ardahan Belediyesinin Haziran ayı Olağan Meclis toplantısı hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Haziran ayı Olağan Meclis toplantımızın ilk oturumunu gerçekleştirdik. Belediye Meclisimizde aldığımız kararların meclis üyelerimiz ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” denildi.

ONALARDA ÜŞÜYOR..
Türkiye ile Doğu Afrika ülkesi Ruanda arasında imzalanan turizm anlaşmasının onaylanıp, Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından başlayan tartışmaların devam ettiği şu günlerde Ardahan Üniversitesinde okuyan Afrikalıların da üşüdüğü Ardahan’da yağmurlu havaların yanında yüksek kesimlerde karlar hala erimiş değil.

Türkiye ile Doğu Afrika ülkesi Ruanda arasında imzalanan turizm anlaşmasının onaylanıp, Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından başlayan tartışmaların devam ettiği şu günlerde Ardahan Üniversitesinde okuyan Afrikalıların da üşüdüğü Ardahan’da yağmurlu havaların yanında yüksek kesimlerde karlar hala erimiş değil.

DEM’DEN OY İSTEYEN FARUK DEMİR: ASKER, POLİS VE KAMUDAN DA OY ALACAM..

22 Mart 2024 Tarihli Haber

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, salon taleplerine reddeden CHP’li belediyeye tepki gösterdi. Bakırhan, “Bizi yok sayan, AKP ve MHP gibi yaklaşanlara ne oy ne işbirliği” mesajı verdi.

Asker Oyları ve Kamudan Destek Alan DEM

Destekli CHP’li Kazanacak Gibi!..

Kızgın ve küskün CHP’llere rağmen seçimleri askerden ve kamularından gelecek oylarla kazanacağını belirten CHP Ardahan Belediye Başkanı Belediye Meclis Üyeliği listesine aldığı DEM’li Meclis Üyeleri ile birlikte bir şirket örneğin de olduğu gibi CEO yönetimiyle, DEM’li iş bilen, tecrübeli siyasilerin getirileceği müdürlüklerle daha başarılı ve çalışan bir belediyecilik ortaya koyacaklarını belirterek, oy istiyor.

Başta aday çıkarmayan DEM’e kızan, kendisinin 5 yıllık vekillik ve belediye başkanlığı süresince kızdırıp, küstürdüğü CHP’liler oy vermese de kamuda çalışan memurlardan alacağı oylarla seçimi yine kazınacağından bir hayli rahat olduğu öne sürülen CHP adayı asker ve kamu memurlarına güveniyor.

MAL VARLIĞINIZ ÇOKMU DA AÇIKLAYAMIYOR SUNUZ?!.

Yoksa utanılacak kadar büyük bir mal varlığınız mı varda utanıp, saklıyor musunuz?!.

Başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere bazı belediye başkanları ve adaylarının mal varlıklarını şeffaf şekilde açıklarlarken 75 plakalı Ardahan’da ki mevcut 7 Belediye başkanları ve onlarla yarışan adaylarda TIK yok.

Başta basın ve medya olmak üzere seçmen tarafından yapılan onca çağrılara rağmen bu yöndeki çağrılara kulak kapatan CHP’li Ardahan Belediye Başkanı ve CHP Ardahan Adayı ile onunla yarışan rakiplerinin yanı sıra şu an hala başkan olan ve yeniden seçilmek için kapı kapı gezdikleri seçmenden oy isteyen Göle, Hanak, Posof, Çıldır ve Köprülü Belediye Başkanları ve onlarla yarışan adaylardan bir ses çıkmaması ‘Mal varlığınız çok mu açıklayamıyorsunuz?’ diyerek mevcut belediye başkanları ve rakiplerinin yaklaşan seçim öncesi mal varlıklarını açıklaması için bir kez daha çağrıda bulunmaktalar.

DEM: BELEDİYEYİ CHP İLE EŞ BAŞKAN
SİSTEMİYLE HALKÇA YÖNETECEĞİZ..

CHP’li Ardahan Belediye Başkanını makamında ziyaret DEM Ardahan İl Örgütü meclis üyesi listesinde kendilerine yer veren Başkan Faruk Demir’e teşekkür ettikten sonra kısa bir süre kalan seçimleri kazanmaları halinde nasıl bir belediyecilik yönetimi üzerinde kedisiyle güzel bir sohbette bulunduklarını söylediler.
DEM’in yeni İl Başkanı ve Yönetimini makamında kabul eden CHP’li Ardahan Belediye Başkanı Demir’in kendilerine verdiği sözleri yazılı bir hale çevirtilip, bu anlaşmayı birlikte kamuoyuna açıklamayı düşündüklerini de belerten DEM’liler yaklaşan Newroz Bayramı için yakacakları ateşle eş başkan ve halkça yönetimin ilk adımında atacaklarını da belirttiler.
Tüm Ardahanlıları Newroz Bayramı dolaysıyla düzenleyecekleri etkinliklerine davet eden Ardahan DEM İl Örgütü Yöneticileri CHP’li Başkanla birlikte yakılacak Newroz ateşinin üşüyen kardeşçe yaşanılan Ardahan’ı ısıtacağını da belirtiler.

GENÇ AVUKAT DEM ARDAHANLI
İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYI

‘Yerelde halkla birlikte bir yönetim anlayışıyla yönetim’ diyen Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Ardahan İl Genel Meclis Üyesi Adayı Ardahanlı genç Avukatlarda Ozan Avşar’da iddialı adaylarla yarışıyor.
Hak, Hukuk diyerek çıktığı yolu başarılı bir şekilde sonlandıracaklarına inandığını belirten DEM Ardahan İl Genel Meclis Üyesi Adayı Av. Ozan Avşar seçimleri kendisinin kazanacağından çok emin.

NEWROZ ATEŞİ’NDE ATLAYAMAYAN DEMİR ve
ALİŞ’İN HER ŞEYİ ANLATAN FOTOĞRAFI!

Dünkü yazımda, ‘Bahar Bayramı mı, Özgürlük Ateşi mi?’ diye tartışılan Newroz etkinliklerine katılıp, katılmayacaklarını ‘Faruk Demir Newroz’da özgürlük ateşinde mi yanacak yoksa Ergenekon demiriyle mi dövülecek?!’ diye sorduğum ve ‘DOĞU’DAN BATIYA NEWROZ ARDAHAN’DA DEMCHP’SİZ!.’ manşetimizle CHP’nin DEM’e attığı kazığı sorgularken ulusalcı CHP’ye oy verilmemesi gerektiği iddiamızın ne kadar haklı olduğunu bir kez daha anlıyordum.
Çünkü, biz yazdıktan sonra Newoz’u kutlayacaklarını öğrendiğimiz DEM’in hemen belediyenin yanı başındaki alanda yaktığı Newroz ateşinin üzerinde atlayıp, atlamayacağını sorguladığımız ulusalcı CHP’li Belediye Başkanı Faruk Demir ‘Arap kızı camdan bakıyor’ misali oy istediği DEM’in başında bulunduğu belediyenin yanı başın da kutladığı ve birazda zayıf geçen Newroz etkinliğine gelmediği gibi değil Newroz ateşinde atlaması, belediye çalışanlarını, CHP’li meclis üyesi adaylarını, CHP’lileri bile Newroz’a yönlendirmediğini de görüyorduk. Zaten CHP’li başkanın bu davranışına ilk tepki de Newroz etkinliğini düzenleyen DEM’lilerin konuşmacılardan geliyordu.
Evet, Newroz ateşi için toplanan ağaçları yakmaktan bir hayli zorlanan ama yıllardır verilen mücadele gibi sonuçta Newroz ateşini yakan DEM’lilerin bu etkinlikte yaptığı konuşmalarında, ‘Türk, Kürt kardeştir, Gelin barış sürecine yeni dönelim. Ve barışın tüm toplumun istediği muhatapları sayın Erdoğan ve Öcalan’dır.’ diyerek gerekli mesajları veriyor ve ‘Kürtlerle olacak’ denen barışın ulusalcı CHP ile değil, Ardahan’ında ihtiyaç duyduğu mevcut iktidarla olacağına işaret ediyordular.
Öylede olmalı..


Evet, bu yazımı yazarken izlediğim DEM’in Ardahan Newroz’un da gördüklerimi, duyduklarımı yukarıda anlattığım gibi toparlamaya çalışırken dün gece bir programa katılan ve programın sonunda durumunu 31 Mart’ta yaşayacağı durumu ortaya koyan ‘İsteyen oy verir, istemeyen vermez’ anlamına gelen cümleleri kullanan CHP’li Başkanın meslektaşımla yaptığı programa gelecek olursak burada yaşanan durumu da Aliş’in değerlendirmesine bırakalım diyorum.
Çünkü matbaamda gazeteciliğe adım atıp, muhabirlerim olan bugün kendi başlarına gazeteci olan arkadaşlarım Özkan Karakaya ile Barış Bilgin’in konuğu olan ve Ardahan’da, Belediye Binasında olmasına karşın yanında ki Newroz’a gelmeyip, ‘Arap kızı camda izliyor’ dedirten bir şekilde belediyenin penceresinde izlediği Newroz etkinliğinde zor bela yakılan Newroz ateşinde atlamayan ama yanına aldığı Hewalmı Helvacımı diye sorgulananlarla DEM’lilerden oy alacağını da söyleyen CHP’li başkanın kâğıt bardaklı fantayı yudumlayarak konuşmasını dinlerken benimde edindiğim izlenimleri birçok seçmen gibi his eden Aliş’in o program ardından yazdığı yazısını bir fotoğraf ile birlikte gazetelerimiz ve sitelerimizde yayınlanması için sabahın erken saatlerinde bana atıyordu.
Ve bende Aliş’in yazını okumadan yazısıyla birlikte attığı fotoğrafına yakından bakıp, Karakaya ve Bilgin gibi yanımda yetişen ve ‘Kayıp Kent’ başlıklı köşesinde yazdığı güzel yazılarıyla beni bile kıskandıran Aliş diyerek seslendiğimiz Ali Kaya’nın ‘Geldik bir Fırtına Gidiyoruz bir fırtına…’ başlıklı yazına da başlık olan yazıyla birlikte gönderdiği fotoğrafa daha yakından bakınca hem gülümsüyor hem de yetiştirdiğim onca gazetecinin benden bir şeyler aldığını bir kez daha his edip, gururlanıyordum da.
Evet, AK Parti adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ı canlı yayında konuk ettiği programında CHP’li Başkanla yapacağı programa beni de alacağına söz veren ama sanırım beni çok seven (!) mevcut CHP’li belediye başkanın belki de ‘yorulmayayım’ diye katılmamı istememesi dolaysıyla beni Newroz’a katılamadığı, ateşinde atlayamadığı gibi canlı yayın programına alma cesareti göstermemişti.
Ve aynı yayın esnasında gelen onca olumsuz mesajları da okuyamayan Karakaya ve soru sorma konusunda zayıf bulduğum Bilgin’le birlikte yanımda yetişen ama gazeteciliği tercih etmeyen Ali Kaya (Aliş) in ‘Geldik bir Fırtına Gidiyoruz bir fırtına…’ başlıklı yazını hem ayrı olarak hem de köşeme alarak yayınlamayı daha uygun gördüm.
Çünkü o programı izleyenlerin çoğunluğunun benim ve Aliş gibi düşündüğünü ve onlara da sorsak onlarında 31 Mart’ta başına gidecekleri sandıkta oy kullanırlarken aynı başlığı yani ‘Geldik bir Fırtına Gidiyoruz bir fırtına…’ başlığını koyacaklarını his ettiğim için Aliş’in benim ve Ardahanlı seçmenin duygularına tercüman olan yazısına eklediği fotoğrafa birde siz bakın ve ‘Bu ulusalcılardan bir şey olmaz derken haksızıyım?’ diye bir de siz yorumlayın derim..

Kayıp Kent
Geldik bir Fırtına Gidiyoruz bir fırtına…
Faruk Demir başkanımızın dün katıldığı canlı yayının sonunda kullandığı -İsteyen oy verir istemeyen vermez- anlamına gelen cümleleri kendisinin Belediyeyi aslında o kadar da istemediği anlamına geliyordu.
Yine dünkü canlı yayında Ardahan’ı çok sevdiğini ve eğer eksik kalan işler olmasaydı aday olmayacağını belirten başkanımız seçimlere 4 ay kala neden Esenyurt’tan aday olma hayali kurdu.
O dönem “Partim bana nerede ihtiyaç duyuyorsa çalışırım” şeklindeki açıklamaları da Ardahan ile ilgili ciddi planlarının olmadığı gerçeğini gözler önüne seriyordu.
Yeni dönemde seçilirse, Kongre Caddesinin ağaçlı ve ışıklı halinin hayalini kuran başkanımıza bu beş yıl içinde böylesi çok zor olmayan bir hayali neden gerçekleştiremediğini de sormalı.
Ve sormalı; Atatürk Mahallesi mezarlığındaki “Her canlı ölümü tadacaktır” tabelası nerede? Bu tabelanın oradan kaldırılmasının akla yatan bir anlamını ben düşünemiyorum!
Neyse efendim, sonuç itibariyle seçimlere 12 gün kala Ardahan’da çok tatlı bir seçim süreci yaşanmakta.
Ben böylesi hizmete aç ve küçücük bir şehrin iktidarın eliyle yönetilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. En küçük bir yatırımda bile başka şehirlerden destek talep eden Ardahan’ın taşıma suyuyla bu değirmeni ileriki dönemde döndüremeyeceği de açıkça ortadadır.
Bu bağlamda naçizane tahminim; Yeni dönemde Ardahan’ın Yeni Belediye Başkan’ı Yunus Baydar olacak gibi.
Hayırlı olsun.
Esen kalın.