Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FESTİVAL ve ŞENLİKLERE TASARRUF ENGELİ!, APARTMAN HAYVAN MEYDANI ve 7 KATLI KURBANLIK SATIŞ ALANI!

Gazetecilerle Gündem SMA TİP 1 HASTASI Ardahanlı Bebeğe ÖZEL destek programına sizde katılın, gönlünüzde kopan destekle DEFNE Bebeğin yaşamasına katkı sunun.. GAZETECİLERLE GÜNDEM
Pazar saat:15.00’da TEMPO TV’de.

Kura’nın Devi Çıldır’da!

Sarı çamlarla örtülü ve Göle’yi çevreleyen Ardahan ile Kars sınırının yanı sıra Erzurum’la olan İL sınırının arasında bulunan Allahuekber dağının eteğin doğan ve şu günlerde bin bir çiçekle örtülü Göle ovasına hayat verdikten sonra önü HES ile kapatılma planları yapılan Beşikkaya kanyonunu aşarak, Ardahan ovasına ulaşan Yalanızçam çamları ile kaplı dağların eteğinden kent merkezini ikiye ayıran Kura nehrinde yaşayan dev sazan balıkları, balığa yabancı olmayan Çıldırlı göl balıkçılarını kendisine hayran bırakıyor.


Karabalık, nurca, sazan, çay alası gibi balıkların yanı sıra bir çok canlının yaşam bulduğu Ardahan’ın simgesi Kura Nehrinin dev balıkları Sazanları yakalayan balıkçılar, kendilerine hayran Sazanları gölün kıyısında temizleyip, bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlere servis ediyorlar.
1 metreyi aşan 5 yayın balığının yanı sıra, aynı türden 17 balık ve çok sayıda alabalık yakalayan Ardahanlı meslektaşlarından aldıkları Kura’nın balıkları Sazan balığının etini yiyenler bu balığının yanı sıra bölgedeki nehir ve göl balıklarının damaklarına verdiği tadın verdiği hoşnutlukla bölgeye hayran olmaktalar.

FESTİVAL ve ŞENLİKLERE
TASARRUF TEDBİRİ ENGELİ!

Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nin işçi ve memur maaşlarını ödemekten zorlanan belediyelerin yanı sıra gönüllü iş insanlarının desteklediği stk’ların hareket alanını kısıtlanacağı, iptali dahil tasarruf tedbirleri genelgesi nedeniyle birçok projenin gerçekleştirilemeyeceğini vurgulamaktalar.
Konu hakkında isimlerinin ‘şimdilşk’ açıklanmasını istemeyen belediye başkanları ile stk yöneticileri mevcut koşullarda belediyenin temel görevlerini yerine getiren başkanların başarılı sayılacağını ifade ederlerken “Çöpünü toplayan, suyunu veren, işçi-memur maaşını ödeyen belediye başkanının festival, şenlikle değil, bu dar dönemde asli işini yapmakla başarılı olacaktır” dönemine girildiğine dikkat çektiler.
Başkanlar, ‘Ülkemizde bir takım sıkıntılar var. Bunları bizden daha iyi biliyorsunuz, takip ediyorsunuz. Problemler gün geçtikçe büyüyor. İşin kötü tarafı da geleceği göremiyoruz. Geçmiş dönemlerde 6 ay sonrasını rahat bir şekilde görebiliyorduk. Ama içinde bulunduğumuz ortamda yarın sabah ne olacağını göremiyoruz. Planlama yapamıyoruz Genelge çok enteresan, her şeye müdahale ediyor. Mesela basın ve yayın giderlerinde idareyi ve faaliyetleri tanıtmaya yönelik kitap, dergi, bülten vb. şekilde yayınlar hiçbir şekilde basılmayacaktır, bu dokümanların paylaşımı elektronik ortamda yapılacaktır.’ diyorlar.

ÇIRTIK ATAMAYIZ!
Temsil, tören, ağırlama ve tanıtma giderleri olmayacak, temsil ve tanıtım giderleri zorunlu haller dışında kullanılmayacaktır. Uluslar arası toplantı ile milli bayramlar hariç açılış, konferans, seminer, yıldönümü gibi benzeri kutlama organizasyonlarına ilişkin faaliyetler ile gezi, kokteyl, yemek vb. davetler düzenlenmeyecek, hediye verilmeyecek ve diğer adlar altında ödeme yapılmayacaktır diyor.’ diyen başkanlar şöyle devam ettiler.
Bu genelge çok kapsamlı bir genelge. Belediye başkanlarının elleri, kolları tamamen bağlanmış oluyor. Hatta belediye meclis üyelerine toplu halde yemek dahi veremezsiniz diyor. Temsili giderlerden hiçbir harcama yapamazsınız diyor. Bu dönem yeni seçilen belediye başkanları ve muhtarlar için çok zor bir dönem olacak. bu dönem çöpleri kaldırabilen, evlere suyu götürebilen, memur ve işçinin parasını ödeyebilen belediye başkanı başarılı belediye başkanı olacaktır. Bunu zaman içerisinde sizlerde göreceksiniz. Bu genelgede stk başkanları ve köy muhtarları da bundan payını alacak. Çünkü belediyelerden daha ziyade yararlanıyorlardı. Şimdi özel idarenin de bütçesi yok. Devlet daireleri de çok sıkıntılı durumda. Dolayısıyla halkın ve çevresinin alıştığı eğlenceleri tertiplemek tamamen yasaklanmış vaziyette. Hiçbir şey yapmasalar, ‘herkesin tasarruf yaptığı bir ortamda sazcı, kazcılara şarkı, türkü söylettiriyor’ diye bize suç isnat ederler’ diyerek bu gidişle bu genelgeler neticesinde yapmak istediklerimizi yapamayacağız.” şeklinde açıklama yaptılar.

Cumhurbaşkanının memleketinde
KATLI OTO PARK DEĞİL,

APARTMAN HAYVAN MEYDANI

ve 7 KATLI KURBANLIK SATIŞ ALANI!

29 Mayıs 2024 Tarihli Haber

Fakir Yılmaz’ın ÖZEL Haberi
İnsanlar gibi Apartman meydan ve kurbanlık satış 7 katlı Apartmanına çıkarılan hayvanlar hem hijyenik ortanda hem de serin alanda müşteri beklemekteler..

Başta İstanbul’da olmak üzere büyük metropollerde ‘Kurbanlık satış alanı’ diye ayrılan alanların birilerine ihale edilip, kurban satışı yapmak için bu şehirlere kurbanlık getiren hayvan yetiştiricilerinden milyonluk paralar alan özel sektörün yer ve çadır parası adı altında aldığı paraların hesabının sorulduğu ülkede AK Parti yönetiminde olan Rize Belediyesinin ilginç olduğu kadar örnek çaba ve çalışması takdir topluyor.

Çay ile anılan sıfır derecede düz merası olan, denize sıfır Rize’nin hayvancılığını geliştirme adına Çiftekavak Mahallesi’ndeki eski mezbaha alanında 7 kattan oluşan, Apartman Hayvan Meydanına kurbanlıklar gelmeye ve satışı yapılamaya başlandı.
6 bin hayvan kapasiteli Apartman Kurban Pazarı ile Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi de olan Rize’de hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yanı sıra Ardahanlı hayvan ve kurbanlık yetiştiricilerinin de aralarında olduğu diğer kentlerde gelen hayvanların bakım, satış alanı olarak hizmete veriyor.

Belediye yetkilileri, bir ilk olan 7 KATLI APARTMAN HAYVAN PAZAR’I sayesinde Rize’de eskiye nazaran gittikçe tükenmekte olan hayvancılık sektörünün önü açmak ve temiz, sağlıklı, hijyenik bir ortamda kurbanlı, ve et ihtiyacı için sürekli hayvan satış alanı hedeflediklerini belirttiler.

SENDE SMA-1 HASTASI DEFNE BEBEĞİN YAŞAMASINA
GÖNÜLÜNDEN KOPACAKLA SENDE BİR NEFES VER!

29 Mayıs 2024 Tarihli Haber

Sayın hayırlı bir gün umuduyla merhaba..
16 Milyonluk bir şehirde siz iş insanlarını bir araya toplamayı hedefleyen ‘İstanbul’ isimli yeni bir dergi çalışması içinde olan ben ve Gazeteci kızım Özlem Şeyma Yılmaz’ın birlikte hazırlayıp, uydu üzerinden yayın yapan ulusal tv TEMPO TV’de canlı olarak yayınladığımız ‘GAZETECİLERLE GÜNDEM’ olarak bu pazar bir insanı yaşatmak için ortaya konan çabaya karınca kararınca katkı sunmak adına SMA-1 HASTASI DEFNE BEBEK YAŞASIN diyerek sizin gibi iş insanı olan Volkan Coşkun’un katkılarıyla bir program yapacağız.
Sayın iş insanı; Gazetecinin asıl işi ‘yaşananları siz iş insanlarına ve kamuoyuna sunmak’ olduğunu kendisine şiar etmiş bir gazeteci olarak;
Bunca yaşananlardan olan ve YAŞAMAK İSTEYEN SMA-1 HASTASI DEFNE BEBEK İÇİN AÇILAN YARDIM KAMPANYASINI SİZE ve KAMUOYUNA DUYRMAK ve SİZİN DE BU KAMPANYAYA KÜÇÜKTE OLSA, KARINCA KARARINCA DA OLSA bir katkı sunmanız amacıyla bu pazar saat: 15.00’da canlı olarak sunacağımız ‘GAZETECİLERLE GÜNDEM’ programına senin de katılıp, ya 05354183258’e ‘Çorbada benimde bir tuzum olsun’ diyerek mesaj yazmanı, yada ekrana yansıyacak olan telefon numarasını direk arayarak sesli olarak seslendirebilirsiniz.

Evet, ‘Bende programa katılacağım, Defne Bebek Yaşasın diyen gönlümden kopacak yardımı bizzat sunacağım’ diyorsan;

Şimdiden bir fotoğrafınızı ve adınızı, soy adınızı, şirketinizin adını, logosunu bu numaradan bana yollarsan bizde yayın öncesi gerekli hazırlığı yapar, iki saatlik canlı yayına sizin de konuk olacağınızı önceden bildirmek isteriz.
DEFNE’Yİ YAŞATMAK İÇİN SENDE
BU KAMPAMYAYA, BU PROGRMA KATIL..
İlgi alakanız için şimdiden teşekkürler..
Fakir Yılmaz/Gazeteci
www.kuzeyanadolugazetesi.com
www.sonvilayet.com

AK Parti’de Değişim Rüzgarları..

Yerel seçim sonuçlarının ardından AK Parti’de hareketlilik devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Değişim’ mesajı sonrası, başta İstanbul Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi ve Esenyurt Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Togay Çoban Ardahanlı Togay Çoban’ın da aralarında olduğu İstanbul’da, Ardahan’da ve ülke genelinden parti yönetiminde ve kabinede önemli değişiklikler bekleniyor.
Parti kulislerinde konuşulan iddialara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti yönetiminde ve kabinede köklü değişiklikler yapmak için düğmeye bastı.
Erdoğan’ın verdiği net ‘Değişim’ mesajı ile birlikte, parti bünyesinde ilk adımların atılacağı ifade ediliyor.

İL ve İLÇE BAŞKANLIKLARINDA DEĞİŞİM BEKLENİYOR..
AK Parti genel merkezinde en az 5 genel başkan yardımcısının yanından Ardahanlı Turgay Akpınar’ın da aralarında bulunduğu İl ve İlçe Başkanlarının görevden alınması bekleniyor. AK Parti’nin yeni isimlerle, parti kongre sürecinin yürütüleceği belirtiliyor.
Parti kaynaklarına göre, mevcut kadro ile kongreye gidilmeyecek ve yeni yönetim ile yola devam edilecek.

Togay Çoban: Defne Bebeğe sahip çıkmak insanlık görevi..

Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Meclis Grup Başkan Vekilleri, İlçe Belediye Meclisleri Üyelerinin katıldığı toplantıda son durum değerlendirmesi yaptıklarını belirten Ardahanlı İstanbul Esenyurt Belediyesi Meclis Üyesi, Mali Müşavir, Esenyurt Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Togay Çoban ‘gerek bir insan olarak, gerek bir siyasi ve sivil toplum örgütü başkanı olarak Ardahan Hanaklı SMA-1 Hastası Defne Bebeğe sahip çıkmak benim olduğu gibi herkesin görevidir.’ dedi.
Defne Bebek için açılan yardım kampanyasını yakından takip ettiğini belirten Esenyurt Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Togay Çoban, bu kampanyaya gerekli desteği sunmakla kalmayıp, kampanyanın hedefine ulaşması için çevremi de harekete geçireceğim dedi.

TEMPO TV’ye konuk olacak olan

SMA Tip-1 hastası Defne bebek

Sizin küçük bir desteğinizle yaşayabilir..

Gazeteci baba/kızın birlikte hazırlayıp, uydu üzerinden yayın yapan ulusal tv TEMPO TV’de canlı olarak sundukları GAZETECİLER GÜNDEM bu pazar önemli bir konuğu ve sorununu gündeme taşıyacak.
Ardahanlı insanı Volkan Coşkun İzmir’in Kınık İlçesine bağlı Poyracık Mahallesinde yaşayan Ardahanlı SMA Tip-1 hastası Defne bebek için seferber oldu.
Ardahanlı Defne bebeğin sağlığına kavuşabilmesi için gerekli olan maddi tutarın toplanabilmesi amacıyla bu pazar TEMPO TV’nin konuğu olup, TEMPO TV izleyicilerini ve Ardahanlı hemşerilerini Valilik onaylı kampanyaya davet edecek olan Tekirdağ Kapaklı Işıklar Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Coşkun toplanan Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz’ın hazırlayıp, her pazar günü saat: 15.00’da TEMPO TV’de canlı olarak sunduğu ‘Gazetecilerle Gündem’ programında Defne bebeğin tedavisinde kullanılmak üzere açılan yardım desteğine herkesten destek isteyecek.


Ardahanlı iş insanı Volkan Coşkun ve Gazeteci baba/kız Defne bebeğe destek çağrısında bulunacaklar.

Pazar günü TEMPO TV’de yayınlanacak olan Gazetecilerle Gündem programın konuk olacak olan iş insanı Volkan Coşkun yaptığı açıklamada şunları söyledi.
“Bizler Defne’nin valilik onaylı olan kampanyası kapsamında sağlığına kavuşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Herkesi birlik olmaya davet ediyorum. Defne için kurulan stantlardan alışveriş yapıp, Instagram ve Twitter üzerinden @defneyasasin sayfasını takip ederek ve bağış için düzenlenen canlı yayınlara da katılarak Defne’ye destek olabilirsiniz. Ancak hep birlikte başarabiliriz.” dedi.

8 AYLIK
SMATip-1 hastası olan Ardahanlı Defne Gürbulak şu an 8 aylık ve Spinraza ilacıyla yavaşlatma dozlarını alabiliyor. Asıl alması gereken ZolgenSma adlı ilaca ulaşması için ailesi ve gönüllüleri tüm yardımseverlerden destek bekliyor.

Beldesine, Belediyesine çantacıları dolarken
O BODRUM DA TATİLEDE!

‘Beykoz’u Beykozlularla Yöneteceğiz’ dedikleri Beykoz’da İmamoğlu’nun estirdiği rüzgarla yıllar sonra zor bela alan CHP’li Belediye ve CHP İlçe Yöneticileri belediyenin şirketinin başına getirdikleri zattan sonra şimdide başkan yardımcılarını da dışarıdan transfer etmeye başladılar.


Seçimler öncesi ‘Beykoz’u Beykozlularla Yöneteceğiz’ sloganı ile Beykozlu seçmenden oy alan CHP’li Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı, Beykoz’da oturmayan, Beykoz’u ve Beykozluları tanımayan en önemlisi Ardahanlı hemşerilerince bir önceki Ağ Saçlı Ardahanlı Şişli Belediye Başkanının başarısız kalmasına ve yardımcısının yerine belediye başkanı seçilip, saha dışına itilmesine neden olan yöneticilerden biri olarak tanınan Kemal Taştan’ı dışarıdan Beykoz’a transfer eden ve Belediyenin milyonluk bütçeli şirketinin başına koyan Beykoz Belediyesi ile CHP Beykoz İlçe Başkanlığı şimdi de başkan yardımcılarını dışarıdan transfer etmeye başladı.


Ardahanlı CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan’ın bu yaşananları görmezden, duymazdan gelip, bu ekonomik sıkıntılarla baş edilmeye çalışılan bir zamanda hem de tatil dönemi olmamasına karşın Bodrum’a tatile gittiği görüldüğü şu günlerde Beykoz kamuoyu çantacı şirket müdürüne ve başkan yardımcılarına ateş püskürmeye devam ediyor.

Seçim öncesi demediğini bırakmadığı milletvekilinin ayağına gitti.
Çalışanlarının maaşlarını ödeyemeyen ama uçakla uçtuğu ve lüks otellerinde kaldığı batı kentlerinden Ardahan’a gelmeyen CHP’li Ardahan Belediye Başkanı seçimlerde demediğini bırakmayan ve ‘Param var, kasam dolu, benim kimseye ihtiyacım yok’ dediğinin üzerinden 50 gün geçmesine karşın dün demediğini bırakmadığı AK Partili Milletvekilinin ayağına gitmek zorunda kaldı.
Başında bulunduğu Belediyenin işçilerin olduğu gibi ipotek karşılığında bankalardan aldığı paraların taksitlerini de ödemekten zorlanan CHP’li Belediye Başkanı sıkışınca dün demediğini bırakmadıkları dahil kapı kapı gezmeye başladığı görülmekte.
Son olarak Ardahan Milletvekilinin meclisteki makamına giderek dün demediğini bırakmadığı AK Partili milletvekilinden yarım isteyen CHP’li Ardahan Belediye Başkanı bu ziyaretini de memleket sevdası satırları ile süslemesi dikkatlerden kaçmadı.
Göreve geldiği ilk dönem makamı devir aldığı AK Partili Belediye Başkanı döneminde kalan borçları pankartlayıp, belediyenin önüne asmayan, malvarlığını bir peçeye üzerinde yaptığı karalama ile söze açıklayan kendisinin ikinci döneminde ne kadar borcunun olduğu konusunda aynı pankartı asamayan CHP’li Başkanın daha öncede AK Partili Kaan Koç öncesi milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile aynı pozları vermesiyle biliniyor.

Ardahan’da hayvanlar da göç etti!

Sağlık, sosyal, kültürel, ticari bir çok alt yapıdan istediğini alamadığından her yıl ortalama bin kişinin başka kentlere göç ettiği Ardahan’da 450 bin ila 478 bin arasında olan büyükbaş hayvan sayısının azaldığı ileri sürüldü.
Ziraat Odalarının yaşşları100’ü geçmiş başkanlarla idare edilen 60’ın üzerinden veterineri olmasına karşın Veterinerler Odasının olmadığı Ardahan’da insanlar gibi hayvan sayısının da azaldığına dikkat çekilen şu günlerde aylardır büyük emeklerle yetiştirilen kurbanlıklarda, kurbanlık bayramı öncesi başka illere göç etmeye başladı.

Böyle idi, Böyle oldu!

HES ve Maden aramalarına izin veren devletin yanı sıra ‘Memlekete yatırım yapıyorum’ diye doydukları batıdan doğdukları memleketlerine betonla dönen gurbetçiler yaylalarda gelişi güzel yaptıkları yazlık evlerle doğayı katlediyorlar.

HES Barajları ve Maden aramaları için art arda çıkan izinlerle delik deşik edilen mera ve yaylalar bir diğer yandan da gurbetçileri tarafından betonlaştırılıyor.
‘Memlekete yatırım’ adı altında doydukları batıdan geri döndükleri memleketlerinin yaylalarını betona çeviren gurbetçilerin kontrolsüz, kaçak ve plansız yaptıkları yayla evleri, Ardahan’ın yanı sıra Ardahan’a komşu olan Karadeniz’in yem yeşil örtüsünü beton yığınına çeviriyor.

 
Yaklaşan yazın bunaltıcı sıcağından kaçmak isteyenler, serin ve temiz havası ve zengin bitki örtüsüyle kaplı yaylalara kendileriyle birlikte gerdirdikleri beton yazlık evleriyle birlikte bölgedeki mera ve yayaları çarpık kentlere çeviriyor.


Ardahan’ı çevreleyen Kısır, Allahüekber, Yalanızçam, Ulgar ve Sahara dağlarında kontrolsüz, kaçak ve plansız yapılan yayla evleri, bölgenin yemyeşil örtüsünü beton yığınına çeviriyor.


Sorunlar ise saymakla bitmiyor. Mülkiyet, çarpık yapılaşma, altyapı yetersizliği ve hızla artan nüfusun doğal dengeyi bozması ana etkenlerden birkaçı.

Rektör: Vali bey benim K’yi gördün mü?!

23 Mart 2024 Tarihli Haberler

ÜNİVERSİTE DE SİYAHİ ÖĞRENCİLER PANİĞİ!..

Karabük Üniversitesi’nde birçok öğrenci HPV ve HIV belirtileriyle hastanelere başvurdu
Karabük Üniversitesi’nin Instagram ‘itiraf sayfasında siyah öğrencilerle cinsel birliktelik yaşayan bazı erkek ve kadın öğrencilerin iddiaları gündem oldu. Öğrencilerin bazıları HPV bazıları da HIV şüphesiyle hastaneye gittiğini anlattı. Karabük İl Sağlık Müdürlüğü ise iddiaları yalanladı. Kaynak Cumhuriyet Gazetesi

Ardahan Üniversitesinde de bulunan Siyahi üniversite öğrencilerinin okuduğu  Karabük Üniversitesi’nde birçok öğrenci HPV ve HIV belirtileriyle hastanelere başvurduğunun iddialarının ortaya atıldığı şu günlerde Newroz’un, Nevruz olarak kutlandığı etkililikler sırasında bir hayli düşünceli olduğu ve valiye bir şeyler fısıldadığını görülen Ardahan Üniversitesi Rektörünün bu halini gören vatandaşlar bunun nedeninin ne olduğunu merak ettiler.

Vatandaşların Rektörün bu halini sordukları Gazeteci Fakir Yılmaz her zamanki gibi acar gazeteciliğini ortaya koydu ve ARÜ Rektörünün neden kara kara düşündüğünü kısa sürede buldu. 21 Mart Bahar Bayramının yani Newroz’un adının resmileşip, Nevruz olduğu Ardahan’da ki kutlamalarda bir hayli üzgün olduğu görülen Rektörün derdinin vatandaşlar gibi merak edip, nedenini soran Ardahan valisi aldığı cevapla şaşırmıştı.

AK PARTİLERLE K’Yİ OLMAYAN

REKTÖRLÜK KAPISINDA POZ VEREN İMAM SEKRETERDE GÖRMEMİŞ..

Çünkü Rektörün, ‘Vali bey hiç sorma.. Vali bey benim K’yi gördün mü?. Şu gazeteci Fakir Yılmaz var ya O görmüş ve benim her gün gelip, girip, çıktığım makamımın da olduğu rektörlüğün kapısında ki Rektörlük levhasının K’si olmadığını fotoğraflamış, acaba korkum o ki haber yapacak..’ diyen rektöre ’Yok canım Fakir iyidir, ele bir şey yapmaz ama sen nasıl görmüyorsun başında bulunduğu üniversitenin bu halini..’ dese de Ardahan Üniversitesinin içler acısı halini bir kez daha ortaya koyan ve bu durumun fotoğraflarını çoktan çeken Fakir Yılmaz gazeteciliğini de ortaya koyup, K’si kayıp üniversitenin halini belgelemiş haberini de yapmıştı bile.

Öte yandan oğlu AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olan cami imamıyken önce AK Parti’den 2. sır milletvekili adayı olan sonra Ardahan Üniversitesine sekreter olarak atanan sekreter imam kendisini makamında ziyaret eden AK Partilileri uğurlarken K’si kayıp üniversitesinin rektörlük binasının önüne topluca fotoğraf çektirdiği de görüldü.

İŞİ DAU’YA MI KADLI?!.

Aynı zamanda bir türlü bitirip, içinde dua edemediği caminin dernek başkanı da olan Ardahan’ın Gürcistan’a sınır Posof İlçesi CHP’den AK Parti’ye geçen Belediye Başkanı gün geçtikçe yaklaşan seçimler öncesi yarıştığı rakipleri karşında bir hayli zorda. CHP’de ki başkan yardımcılığı dahil 15 yıldan fazladır belediyenin üst düzey yetkilisi olmasına karşın yapamadıkları dolaysıyla seçimi kayıp edeceğinin telaşına düşen AK Partili Posof Belediye Başkanı ne yapıyorsa etrafından kaçanları geri toplayamaması da dikkat çekiyor.

Başta kadın seçmenler olmak üzere Posoflu seçmenin ‘Artık yeter’ dediği AK Partili Posof Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Cahit Ulgar’ın belediye meclis listesine koyacak isim bulmayınca kadın, kocayı meclis listesine yazmıştı.
Eski partisi CHP’nin adayı karşısında bir hayli zorda olduğu ileri sürülen AK Partili Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’ın 20 yıldan fazla belediyecilik döneminde soy ismine kaynak olan Ulgar dağının tüneli, Posof’un içinde geçen doğalgaz boru hattında bir türlü alınıp, yakılamayan doğalgaz, kent içi bozuk yollar gibi bir çok sorunu çözmemekle suçlanıp, oy verilmeyerek cezalandırılacağı ileri sürüldü. AK Partili Belediye Başkanı Ulgar’ın aynı zamanda başkanı olduğu ve başta yurt dışında bulunan Posoflulardan olmak üzere bugüne kadar toplanan paralara rağmen bir türlü bitmeyen yeni cami ve geçen seçimde seçim malzemesi yapıldıktan sonra kapatılan teksti atölyesi için eleştirilere aldığı da görülmekte.

Seçimi kayıp edecek denen Cahit Ulgar’dan uçuk projeler!
SEN ÖNCE 5 KİŞİNİN SIĞAMADIĞI MAKAM ODANI YAPAYDIN!

2 dönemdir Belediye Başkanlığının yanı sıra doğalgaz gibi yıllardır bitmeyen bir caminin de derneğinin başkanı olan Posof Belediye Başkanından uçuk projeler.
CHP’li Şükrü Bozyiğit’in başkan yardımcılığından bu yana oturduğu yırtık koltuğunu yenilemeyen, beş kişinin zor bela sığdığı dar makam odasını yenileyemeyen, başında bulunduğu ilçenin tek caddesinin çamur deryasına döndüğü Posof’a Ardahan Yalanız çam, Bursa Uludağ, Erzurum Palandöken’de ki değil, İsviçre’de ki bir kayak merkezinin fotoğrafını ‘Yeni Dönem Projelerimiz’ başlığı ile paylaşarak, ‘Posof Ardahan yolunda güzergâh değişikliği olacaktır. Hıram, Arkisman ve mesire alanına inen bölgeye kayak merkezi yerleştireceğiz.’ diyen onca paralar toplanmasına rağmen bir türlü bitmeyen Cami Derneği Başkanı ve AK Partili Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar soy adına adını veren Ulgar dağı tünelinin de açılmadığı Posof’ta kayıp etme telaşı içinde Cumhurbaşkanlığına yada Spor Bakanlığına seçiliyormuşçasına belediye ile alakası olmayan uçuk vaatlerle seçmeni ikna etmeye çalıştığı gözleniyor.
Oteli kapalı, doğru dürüst dinlenme tesisi olmayan Ardahan Yalanız çam Kayak Tesislerinin içler acısı halini bilen Posoflular ise başkanın bu uçuk projesinin altına, ‘Her şey bitti şimdi de kayak merkezi kimi kaldıracaksın başkan?’ diye yorumları yaptıkları görüldü.

Hem pahalılık hem de yasak yüzünden mazot alınamayınca

Newroz Ateşini Yakamadılar!

21 Mart Newroz Bahar Bayramı dolaysıyla Ardahan’da düzenlenen etkinlikte yakılmak istenen odunlar gerek litresi 43,39 TL. olan mazot yüzünden gerekse etkinlik öncesi akaryakıt istasyonlarının ilgililerce bir gün önce uyarılması yüzünden yakılamadı.

Güvenlik güçlerinin bidonla satış yapılması konusunda uyarması dolaysıyla zaten çok pahalı olan mazot ve benzin alamayan DEM’lilerin dakikalarca uğraşıp, çakmakları ile tutuşturmaya çalışsa da bir türlü tutuşup, yanmayan odunlar dolaysıyla etkinlik sonrası ateşin üzerinden atlanılamadı.

Ardahan Belediyesinin yanı başında bulunan DEM İl Örgütünün hemen önünde düzenlenen Newroz etkinliğine DEM Parti İzmir Milletvekili Burcugül Çubuk, DEM Göle Belediye Başkan ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarının yanı sıra partililer ile çok az sayıda vatandaş katıldı. Olağanüstü güvenlik önlemleri kapsamında halaylar eşliğinde kutlanan Ardahan’da ki Newroz etkinliğinde yapılan konuşmalarda Demirtaş’ın Erdoğan’a yaptığı çağrı tekrarlanarak, ‘DEM olarak yeni bir sürece biz hazırız..’ denildi.

ARDAHAN’DA HAVUZ MEDYA SUSKUNLUĞU!..

Başta her gün zamlanan gıda, akaryakıt, zorda olan emekliler olmak üzere, işçiler, iş arayanlar, atanamayan öğretmenler, kiracılar ve muhalefet yaklaşan seçimler öncesi ülke genelinde feryatlarını iktidara duyurmak için çeşitli eylemler yaparlarken onca sorunla baş başa bulunan Ardahan havuz medya denilen basın kıskandıracak bir tutum içinde kentte hiç bir sorun yokmuş gibi davranması dikkatlerden kaçmıyor.

Muhalefet partileri ve adaylarının yanı sıra kentte ki stk’lar, yerel ve ulusal basın temsilcilerinin dile getirmedikleri ekonomik krizle boğuşan kentler gibi baş başa bulunulan Ardahan’da vatandaştan da hiç bir ses yok.

Bize değil, Tanzanya’ya iftar!

Mübarek Ramazan ayını fırsata çeviren bazı derneklerin ülke de yaşanan ekonomik sıkıntıyı görmezden gelip, insanların dini duygularını okşayarak her gün biraz daha iyiden iyiye yoksullaşan halktan ‘yardım’ adı altında kontrolsüz para toplamaya devam etmesi dikkat çekiyor.
Ülkenin en yoksul kentlerinden olan Ardahan’a 7 bin 770 kilometre uzaklıkta bulunan Tanzanya’ya yardım için el broşürleri dağıtan ve her iş yerine ‘sadaka sevaptır’ yazılı ‘sadaka kutusu’ koyan derneklerin hesap sorulmayan kontrolsüz, makbuzsuz onca parayı toplamaya devam ettiği insanların dini uygularının en üst seviyede olduğu şu mübarek günlerde bu paralarla gerçekten yardım yapılıp, yapılmadığı da bilinmiyor.
Gayret Derneği gibi onca derneğin fırsata çevirdiği görülen Mübarek Ramazan ayı boyunca başta bakanlık olmak üzere yetkililerce bunlara hesap sorulup, sorulmadığı da merak edilmektedir.

Bu Masa Dolmabahçe Masası Olmazsa da
BU MASA AK PARTİ-DEM’İLER MASASI!..

2009’da başlatılan ve kiminin adına Çözüm, kiminin ise Barış süreci dediği Erdoğan’ın ise ‘Millî Birlik ve Kardeşlik Projesi ve Demokratik Açılım’ dediği süreçte kurulan Dolmabahçe Masasının yıkılmasıyla buzdolabına kaldırıldığı söylenen sürece benzer bir sürecin yeniden yaşanıp, yaşanmayacağının tartışıldığı şu günlerde yaklaşan yerel seçimler öncesi AK Parti Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar ile DEM’lilerin bir masa da bir araya geldiği masa dikkat çekti.
CHP’li Başkandan DEM’e CEO önerisi!
AK Parti Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar’ın bir masada bir araya geldiği Ardahanlı DEM’lilerle CHP’li Ardahan Belediye Başkanın da kahvaltılı bir araya toplantıda bir araya gelip, DEM’li bir CEO teklifinin de içinde olduğu çeşitli vaatlerde bulunduğu DEM’lilerin ise belediye yönetiminde etkin yerler istedikleri ancak anlaşmaya varılmadığı, bazı DEM’lilerin ise başkana tepki gösterip masadan erken ayrıldıkları da ileri sürüldü.

VEKİLLERİN GÖLE ÇIKARMASI..

Genel de olduğu gibi yerelde de yıllardır AK Parti yönetiminde olan Göle ilçesinde seçimi alacağı söylenen CHP Adayı Gökhan Budak’a destek için bugün Göle’ye bir çıkarma yapacak olan CHP Ardahan Milletvekili Özgür Erdem İncesu’dan önce adaylarının zorda olduğunu gören AK Parti Ardahan Milletvekili Göle’ye çıkarma yaptı.

AK Parti Ardahan’ın top yükün çıkarma yaptığı Göle’nin AK Partili mevcut Belediye Başkanı İlhan Gültekin’in seçmene tereddütlü bakışları dikkat çekerken bunu fark eden AK Parti Milletvekili Kaan Koç yaklaşan seçimler öncesi Göle ilçesi ve Köprülü Beldesi Belediye Başkanlarına bir hayli serin yaklaşan seçmenle kurduğu sıcak temasla başkanlarına karşı yaşanan soğukluğu giderme çabasıyla oy istediği görüldü.

BAŞKAN BU BAKIŞ
‘ACABA KAYIP MI EDECEĞİM’ KORKUSUNUN BAKIŞI MI?
CHP’nin yanı sıra Yeniden Refah Partisi’nin bir hayli zorladığı görülen AK Partili Belediye Başkanlarının yüzlerinden okunan seçimi kayıp etme telaşı dikkat çekerken hem adaylarına hem de seçmene moral vermeye çalışan AK Partili Milletvekili Kaan Koç’un Göleli seçmene bolca vaatler vererek, partisinin başkanlarına karşı yaşanan bu soğukluğu gidermeye çabası içinde Göle ve Köprülüde bozulan moralleri düzeltmeye çalıştı. Adayı Gökhan Budak’ı desteklemek için AK partili milletvekilinden hemen sonra Göle’ye çıkarma yapacak olan CHP’li Milletvekilinin ziyaret edeceği Göle’de yaşanan bu durumun çok kısa bir süre kalan seçimler öncesi düzelip, düzlemeyeceğinin de merak edildiği Göle’nin beldesi Köprülü (Goreveng) te de durumun Göle merkezde farklı olmadığı alınan bilgiler arasında oldu. farklı olmadığı alınan bilgiler arasında oldu.

BBP’NİN GENÇ BAŞKAN ADAYI TEK BAŞINA

KİMİNİN DEVLETİN İMKANLARININ YANI SIRA HAZİNEDEN ALDIĞI MİLYONLUK DESTEKLE, KİMİLERİNİN İSE BELEDİYELERİN İMKANLARI İLE GİTTİĞİ SEÇİMLERE ADETA TEK BAŞINA VE CEP HARÇLIĞI İLE GİREN ARDAHANLI GENÇ EREN ÇOBAN MUSTAFA DESTİCİ’NİN GENEL BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ ARDAHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI.
BBP ARDAHAN BELEİDYE BAŞKAN ADAYI EREN ÇOBAN İL, İLÇE TEŞKİLATI, DEVLET VE BELEDİYE İMKANLARI OLMASA DA CEP HARÇLIĞI VE KENDİ İMKANALRI İLE ULAŞTIĞI ARDAHANLI SEÇMEN TARAFINDAN TAKDİR VE DESTEK ALIYOR.
RAKİP ADAYLARIN SUNAMADIĞI ONCA GÜZEL FİKİRLERLE OLUŞTURDUĞU PROJELERİYLE ARDAHANALI SEÇMENDEN OY İSTEYEN BBP ARDAHAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI EREN ÇOBAN ‘GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇACAKLARINA İNANDIĞIM ARDAHANLILARA GENÇ BİR BEYİNLE HİZMETE HAZIRIM’ DİYOR.

Genel Sekreter Bu Ne?!

Kars-Tiflis-Bakü Demiryolunun yanı başında geçtiği, Doğu Expresinin son durağının gelmesi istenen ve bölgeye gelen turistlerin kalacağı, sıcak bir çay içeceği hiç bir tesisin olmadığı Çıldır Gölünün yanı başında bulunan milyonluk Özel İdare Tesislerinin içler acısı halini görenler Ardahan İl Özel İdareye ait bu tesislerin neden virane olduğunu, niye terk edilip, harabeye döndüğünü Ardahan Valisinden hemen sonra gelen 2. üst düzey yetkili ve bu tesisin sahibi olan kurumun başında bulunan Ardahan Hanaklı, AK Parti Milletvekilinin köylüsü olan Genel Sekretere ‘Genel Sekreter bu ne?’ diye sormaktalar.


Ardahan Valisine de seslenen vatandaşlar, Siyasilerin, ‘memleketi kurtaracağız..’ diye bugünlerde ortalıkta cirit attığı, basının bu siyasilerin ‘Hazır metin, foto, görüntü’ reklamlarıyla meşgul olduğu bir zamanda Genel Sekreter gibi kurum amirlerinin bu boşluktan yararlanıp, sorumluluk alanlarında bulunan işlerle yeterince ilgilenmediğini belirtirlerken bunun en açık ve bariz örneğinin Vali Özefe döneminde yapımına başlanan Özel İdare tarafından büyük paralar harcanarak yaptırılan Çıldır Gölünün yanı başında bulunan bu tesislerin içler acısı halidir’ diyerek bekçisiz, korumasız olan tesise sahip çıkılması için acil adım atılmasını istemekteler.

Gözü kapalı Umreye gidecekler!

Fotoğraf çekmek ve çektirmek, Ve yayınlamak caiz değil mi?

Ardahan İl Müftülüğü Umre vazifelerini yapmak için Umre’ye gidecek olan kadınlarla ilgili bir etkinlik sonrası etkinle ile ilgili bilgi notunu paylaştığı sitesine koyduğu kadınların fotoğrafları üzerinde oynayarak, kadınların yüzlerini billurlaştırıp, sitesine koyması dikkat çekti.

Ardahan İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Ardahan Şubesi Kadın Kolları Gönüllüleri tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa umre ziyaretinin önemi anlatıldı. İlahiler, mevlid-i şerif ve salavatlarla umreye gidecek hanımlara kına yakıldı.
Program yapılan dualarla sona erdi.
Türkiye Diyanet Vakfı Ardahan Şubesi Kadın Kolları gönüllüleri tarafından gelen misafirlere zemzem ve hurma ikram edildikten sonra umre vazifeleri için etkinliğe gelen kadınların toplu çekilen fotoğrafında bulunan karınların yüzünü bulutlaştırarak Ardahan Müftülüğüne ait sitede ‘Ardahan İl Müftülüğünce Umreye gidecek Bayanlara özel Programı düzenlendi.’ başlığıyla yayınladı.

ATAM ve ŞAHİN AİLELERİNDEN ELİT BİR DÜĞÜN..

Cumhuriyet Savcısı gelinimiz Fatoş Atam kızı, Diş Doktoru Seda Avukat Şahin ile hayatını birleştirdi.
Ardahanlı iş insanı, İstanbul Kuyumcular Derneği Başkanı Nihat Atam ile Cumhuriyet Savcısı sşi Fatoş Atam’ın biricik kızları, Diş Doktoru Seda Atam, Şükran ve Yalçın Küçüktepe’nin Avukat oğlu Şahin Küçüktepe ile dünya evine girdi.
İstanbul Beykoz’da elit bir davetiye grubunun katılımıyla gerçekleşen Nikah töreni ile dünya evine giren Seda ve Şahin’in düğünlerine bir çok önemli isim katılarak, Atam ve Küçüktepe ailelerine mutluluklar diledi.
Bu mutlu gülerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere tek tek teşekkür eden İKUD Başkanı Nihat Atam ve eşi Cumhuriyet Savcısı Fatoş Atam çocuklarının hayatlarını birleştirdiği nikah törenlerinin dostlarının katılımıyla kendilerini daha da mutlu ettiğini belirttiler.

Newroz’a değil,

Reklama koşa koşa gitti..

Bu pazar, uydu üzerde yayın yapan ulusal tv TEMPO TV’de, Gazetecilerle Gündem adlı canlı yayın programımım da İstanbul Ataşehir belediye başkan adayı Bülent Tüylü’yü konuk edeceğim Yeniden Refah Partisinin ulusalcı CHP’den daha samimi olduğu Kürt sorunu denilince akla ilk gelen Newroz onca baskı, korkuya rağmen başta İstanbul ve Diyarbakır’da olmak üzere ülkenin her yanında, hem de barışı yeniden yeşertme ve yaşatma çağrılarıyla bir kez daha kutlandı.

Memleketim serhat Ardahan’da da helvacı hewallerin katkısıyla DEM’lilerden başta olmak üzere, polis, jandarma dahil kamu memurlarından oy alıp, yeniden kazanacağını iddia eden ulusalcı CHP’nin belediye başkanı ve başkan adayı türkücü Faruk Demir’in başında olduğu belediyenin yanı başında DEM’lilerce ateşi doğru dürüst yanmazsa da aynı barış çağrılarıyla kutlandı.

Helvacı hewaller aracılığıyla oy istediği DEM’lilerin Newroz etkinliğine gelmeyen ama başında olduğu borçlu belediyenin mal varlığını teminat gösterip, bankadan 5 Milyon TL. yeni krediyi alıp, 5 tv programına koşa koşa giden CHP’li Faruk Demir, bir kez daha oy istediği Demlilerin kutladığı Newroz’u ‘Arap kızı camdan bakıyor’ misali belediyenin penceresinden izlerken, gözler “Bundan sonra irademizi kendimiz için kullanacağız” diyen Leyla Zana’lı Diyarbakır’daki Newroz’daydı..

Günlerdir ülkenin çeşitli yerlerin de coşkuyla kutlanan ve dün Amed’de yani Diyarbakır’da 2 milyon insanın katıldığı belirtilen, Kürtçe, Türkçe okunan mesajlarla barışın bir kez daha istenip, yeşertilmeye çalışıldığı açıklamalarla son bulan bu yılki Nevroz belki de ilk kez kendi anlamında kutlandı dersek acaba yanılır mıyız?

Önce Türk kökenli vekilin, vekili müdiresinin başında olduğu PTT’nin Newroz’un kutlandığı esnada tahrik edici bayrak asma eylemi, sonra yine vekilin vekili olan Kürt kökenli Kültür müdürünün Newroz’u Nevruz yapmaya çalışırken alakasız hale sokmaya çalıştığı resmi Nevruz gibi istenmeyen birkaç küçük olayın dışında insanların el ele verip, halaylar çekerek, coşku içinde kutladığı Newroz adının anlamını taşıyan barışçıl bir ortam ile sona erdi.

Nevrozun, Nevruz mu, Nevroz mu veya Newroz mu diye tartışıldığı, W harfinin mahkemelik olduğu ve mahkeme kararıyla yasak olmadığını kanıtlattığımız bu ülkede adına Newroz, Nevruz, Nevroz dense de baharın, yeniden doğanın, mazlumların, mağdurların dirilişinin simge adı olan bu günün önce AİHM ile Anayasa’nın ‘bırakın’ demesine karşın hala tutuklu olan Selahattin Demirtaş’ın sonra da Leyla Zana’nın ‘sayın’ diye seslendikleri Erdoğan’ın ‘sayın’lı çağrılarla verilen mesajı ‘sanki’ alıp, sessiz kalıp, onaylamasıyla bir kez daha olaysız bitmesi, bu yetmez ‘Herkesin istediği barış’ ı getirecek olan kardeşlik tohumlarının yeniden ekilmesiyle bitmesi başta her ‘Nevroz’da ne olacak?’ korkusu ve stresi yaşayanlarca, hükümetçe, devletçe, milletçe memnuniyetle karşılanmıştır.

Çünkü bir gün değil günlerdir ülkenin hemen her yerinde aynı coşkuyla kutlanan Newroz istediğinde olaysız, ölümsüz kutlanabileceğine 2013 Nevroz’un da olduğu gibi 2024 Newroz’un da da şahit olduk.

Anaların ağlamadığı, kardeş kavgasının olmadığı bir ülkede beraber yaşamak isteyenlerin yıllardır özlemle beklediği barışın gelmesi için ‘Her an yapılabilecek, ne olacak?’ denen provakatif olaylar dolayısıyla korkulan adı değiştirilen, CHP’nin kozmik odasındaki ulusalcıların başını çeken gazeteci Yılmaz Özdil’lerin ‘Kürtlerin değil’ dediği, ulusalcı, faşo kafatasçıların ‘Newroz değil Nevruz olan bizim Türklerin, hatta Azeri, Gagavuzların ya da Çinlilerin..’ denerek sulandırılamaya çalışılan bu önemli adımların harcanmaması umuduyla özgürlükler için ortaya konulan direnişin, herkesi ağlatan savaşın tek ilacı barışın simgesi, bereketin, bolluğun baharın müjdeleyicisi bir Nevroz, Nevruz, Newroz daha geride kaldı..

Evet, yakınlarına imkanlar tanıyan helvacı hewaller aracılığıyla Demlilerden oy isteyen ulusalcı CHP’li Demir’in Newroz’a değil, reklama koşa koşa gittiği bir Newroz daha sona erse de 2024 Newroz’un da verilen mesajlarla er geç bu ülke de barış yeniden yeşerecek umudu bir kez daha artmıştır, yaşasın Nevruz, NEWROZ PÎROZ BE! NEWROZ KUTLU OLSUN! diyerek..

YENİDEN REFAH PARTİSİ ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BÜLENT TÜYLÜ YARIN SAAT: 19.00’DA GAZETECİLERLE GÜNDEM TEMPO TV’DE

DİĞER VİDEOLAR