Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ardahan Haberleri İçin1 TIKla 1’larca haber oku.. DEM EŞ BAŞKANI: CHP’YE OY VERMEYECEĞİZ..

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, CHP’li belediyeye, “Oyumuzu alacaksın, oyumuzla saltanat kuracaksın, ama Kürtler salon bile talep ettiği zaman vermeyeceksin! Sizin huzurunuzda sesleniyorum; Biz asla bir faşiste, ırkçıya, bize selam vermeyene salon vermeyene oyumuzu vermeyiz” sözleri ile tepki gösterdi.

DEM Parti Eş Genel

Faşist, Ulusalcılara oy TIN’ne!

‘Hewal’, ‘Doktor’, ‘Jitemciler’ adı altında partiye sızmışcılarda son anda aday göstermesi engellendiği ileri sürülen DEM Ardahan’ın seçim öncesi adeta partinin kapısına kilit vurduğu iddialarının sürdüğü ve Kürt seçmen olarak adlandırılan seçmenin ‘Faşist, ulasacılara oy TIN’ne’ dediği bir sırada ulusalcı kozmik odalı CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın, “Belediyenin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” sözlerine bir tepki de Sırrı Sakık’tan geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal’ın partisinin Afyon’da düzenlediği mitingde söylediği “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” sözlerine DEM Parti’den ilk tepki Sırrı Sakık’tan geldi.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepkisini dile getiren Sakık, “Ben Kürtlere seslendim, herkes size karşı ittifak oluşturuyor sizde kendi ittifakınızı oluşturun diye. Hiçbir partiye kazandırmak gibi bir mecburiyetimiz yok dedim diye bana “mikro milliyetçi” dahi diyen oldu. Peki bunun adı nedir? Bizim belediyelerimizde kapımız herkese açık faşist, ırkçılar hariç” ifadelerini kullandı.

KÖKSAL NE DEMİŞTİ?
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in de katıldığı Afyonkarahisar Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında öncesinde konuşan CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Burcu Köksal, “Seçildiğimde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç bütün siyasi partiye açık olacak” ifadesini kullanmıştı. www.kuzeyanadolugazetesi.com

ARDAHAN’DA DEM’İ CHP İLE

DEMLEMEK İSTEYEN JİTEMCİLERE DUYURULUR!

CHP’li Başkan Adayı: “Seçildiğimde Belediyesi’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak”

İstanbul ve Ardahan’da partiye sızmış birilerince HDP/DEM’in oylarını arka kapılarda CHP’li laz ve sazcılara pazarlama çabasında ola dursun CHP’li Afyon Belediye Başkan Adayı “Seçildiğimde Belediye’nin kapıları DEM Parti hariç her siyasi partiye açık olacak” ifadelerini kullandı.
Ulusalcılarla kurulduğu ileri sürülen ve DEM Genel Merkezi ile eş başkanlarının yanı sıra DEM Milletvekillerinin JİTEM İTTİFAKI dediği bir sırada bu ittifakın nerede ve kimlerin kurduğu da sorgulanmaya başlandı.

CHP’lilerin yan yana gelip birlikte fotoğraf çekmekten korktuğu, Ama OY istediği
Ancak, ‘DEM’li CHP’li belediyelerin kapısından içeri, giremez’ derken..

Dolmabahçe Masası Olmazsa da
her şeye rağmen güzel masa..

AK Parti’den Ardahan Belediye Başkan Adayı, Veteriner Hekim Yunus Baydar, arka kapılarda oynanan oyunlarla adaylığı son anda engellendiği ileri sürülen Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, DEM’in Ardahan Belediye Başkan Aday Adayı Selçuk Aktürk’ün sahibi olduğu Oto Galeriyi ziyaret ederek, herkesin rahatça kapısından girebileceği bir belediye yönetimi anlayışı için DEM Aday Adayı ve DEM’lilerden destek istedi.
DEM’in Ardahan İl ve İlçe Yönetiminde önemli görevlerde bulunanlarında bulunduğu ziyarette AK Parti Ardahan Belediye Başkan adayı Yunus Baydar ve beraberindeki heyeti iş yerinde ağırlayan iş insanı Selçuk Aktürk sohbet sonrası misafirlerine balık ekmek ikramında bulundu.
Samimi bir ortamda geçen ziyareti sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan AK Parti Ardahan Belediye Başkan adayı Baydar, “Şehrimizde otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Aktürk Oto Galeri işletmesi sahibi çok kıymetli kardeşim Selçuk Aktürk’ü iş yerinde ziyaret ettim. Şehrimiz ve seçim gündemiyle ilgili çeşitli konularda istişarelerde bulunduk. Hoş sohbetlerinden ötürü Selçuk Aktürk, Servet Aktürk, Rasim Hanoğlu, Ümit Evliyaoğlu, Mehmet Demirbaş, Tanju Bozkurt ve Adil Yıldız’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Her şeyi anlatan fotoğraf!

Son 55 yılın en çok karlarının yağdığı Ardahan’da kardan kapanan yollarının açılmasını bekleyen köylüler, seçim öncesi köy ziyaretleri bir hayli yoğunlaşan siyasilerin bile yürümekten zorlandığı yollarını anlatan bu fotoğrafın ‘Yılın Fotusu’ olması gerektiğine dikkat çekerek, çektikleri bu fotoğrafla; ‘Halimizi en iyi anlatan bu fotoğraftır..’ diyorlar..

Mart ayının kapıdan baktırıp, kazma kürek yaktırdığı soğukların devam ettiği Ardahan’da doğalgaz faturaları 3’e katlanan şehirliler gibi köylüler ve seçim için oy ziyaretlerine çıkan siyasiler de zor günler geçiriyor.
Son 55 yılın en çok karlarının yağdığı ve metreleri bulan kar kalınlığı dolaysıyla soğukların etkisini sürdürdüğü Ardahan’da kardan açılmayı bekleyen yollar hem geçit vermiyor, hem de var olan açık yolları da çamur deryasına çeviriyor.
Seçim çalışmaları esnasında köylerde yaşayan vatandaşları da ziyaret etmek isteyen siyasilerinde metreleri bulan karlar dolaysıyla kapanan, daralan köy içi yollarda zor anlar yaşadığı Ardahan’da topluca bir cenaze törenine giden AK Parti İl Başkanı ve Milletvekilinin de bulunduğu toplu ziyaret esnasında çekilen ilginç bir fotoğraf günün konusu ve haberi oldu.
Köylüler, AK Partililerle birlikte bir köylere gelen AK Parti Milletvekili Kaan Koç’un kendi sanal durumunda da paylaştığı bu fotoğrafın kar altında kalan köylerinde yaşadıkları zorlukları anlattığını belirtip, şehirlerde belediyeler, köylerde ise köy hizmetlerinin yeterince çalışmamasından yakındılar.

ERKEKLERİ KISKANSALAR DA
EN ÇOK KADINLAR İNTERNET’TE!

İnternet kullanan kadınların oranı yüzde 80,9 Hane halkı bilişim teknolojileri kullanım araştırması sonuçlarına göre, 2022 yılında 16-74 yaş grubundaki bireylerin İnternet kullanım oranı yüzde 85 oldu. Bu oran kadınlarda yüzde 80,9, erkeklerde yüzde 89,1 oldu. İnternet üzerinden kişisel kullanım amacıyla mal veya hizmet siparişi veren ya da satın alan 16-74 yaş grubundaki bireylerin oranı, 2021 Nisan ayı ile 2022 Mart ayını kapsayan 12 aylık dönemde yüzde 46,2 oldu. Cinsiyete göre internet üzerinden mal veya hizmet siparişi verme ya da satın alma oranı, kadınlarda yüzde 42,7, erkeklerde yüzde 49,7 oldu.

KÖYLER YAŞLILARA KALDI..

Göç’ün devam ettiği Ardahan’da başta köyler olmak üzere bir çok yerleşim alanlarının nüfusu düşerken kalanların da yaşlılar olduğu görülmekte.

Ata, Dede yurdu olarak bilinen sılanın yaşlılara kaldığı
Ardahan’da bir çok köyde ya beş yada on gencin olduğu, geçinmek için gurbette gidenlerin geride bıraktığı köy evleri ve işlerin yaşlılara kaldığı gözleniyor.

ONLAR DA AÇ!

ARDAHAN’DAN VANLIYI DOYURMAYA GİTTİLER!

Ardahan’da Ocak ayını aratmaya devam eden dondurucu soğuklar devam
ederken yaşanan ekonomik sıkıntılar dolaysıyla zaten zorda olan vatandaşlar ağır ekonomik koşullara karşın kış şartlarında aç kalan Güvercin ve Leylekleri de doyurmaya çalışması takdir topluyor.
CHP’li Ardahan Belediyesinin üzerinden sık sık şow yaptığı hayvan barınağı ise içler acısı bir halde.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, KAI Vakfı Kurucusu Esfender Korkmaz ve eski Sabri Yiğit, Başkanı Karslı iş insanı Ardahanlı Kemal Deniz Bozkurt’un yerine İstanbul Esenyurt Belediye Başkanlığına aday gösterilen Vanlı Ahmet Özer’i desteklemek için Esenyurt’ta bulunan Ardahan Kültür Evinde düzenledikleri bir toplantıda Vanlı Özer’in yanında olduklarını kamuoyuna deklere ettiler.
Ardahanlı ve Karslı Belediye Başkan Adaylarına destektense Vanlı birine destek vermeye giden Ardahanlı CHP’li Belediye Başkanı, İl Başkanı ve KAI kurucu Başkanı ile Karslı iş insanın bu davranışına tepki gösteren Ardahanlılar Ardahanlının 40’ı çıkmadan Vanlıyı kaldırma nerden çıktı, Ardahanlılık bu mu, Ardahan ve Kars Lobiciliği bu mu?’ diyerek Ardahan’dan kalkıp, İstanbul’a gelen Faruk Demir’e oy vermeyeceklerini belirttiler.

ARDAHAN ve ÇILDIR’DA ZORDA OLAN
CHP GÖLE’DE SEÇİM ALACAK GİBİ!..

Gökhan Budak’ın Belediye Başkan Adayı olduğu CHP Göle’de seçimi zorlarken Ardahan Çıldır’da bir hayli zorda.
Göle gibi Posof’ta da seçimi zorladığı gözlenen CHP Ardahan’ın kısa bir süre kalan seçimler öncesi Ardahan ve Çıldır’da zorlanırken Göle’de Gökhan Budak isimi ile bir hayli rahat olduğu ve Budak’ın başta 22 yıldan fazladır Göle’de Belediye’yi elinde tutan AK Parti’yi olmak üzere 31 Mart akşamı rakiplerini geride bırakacak aday olabileceği belirtilmekte.
AK Parti’nin adayını en çok zorlayan diğer bir adayın ise Göle eski Belediye Başkanı, Yeniden Refah Partisi Göle Belediye Başkanı İsmail Akınoğlu’nun görüldüğü Göle’de CHP Göle Belediye Başkan Adayı Gökhan Budak ekibiyle birlikte ziyaret ettiği soğukların bir hayli etkili olduğu Göleli seçmenlerden sıcak bir ilgi görmesi ‘Ardahan ve Çıldır’da bir hayli zorlanan CHP Göle’de seçimi alacak’ diye en çok konuşulan parti olarak tartışılmakta.
Başta kadınlardan olmak üzere gencinden, yaşlısına her Göleli seçmenin sıcak baktığı CHP Göle Belediye Başkan Adayı Gökhan Budak kısa bir süre kalan seçimler öncesi ‘kazanacak’ adayların başında gelen aday olarak gösterilmesine karşın seçim çalışmalarına ara vermeden CHP Göle İlçe Örgütü ile birlikte çalışmaya devam ediyor.

Yolları Güneş Açıyor!

Son 55 yılın en yoğun kar yağışını alana Ardahan’ın Posof ilçesine bağlı dağ köylerindeki evler kar altında kalırken, seçim derdine düşen siyasiler ve bu boşluktan yaralanıp, kar temizliği başta olmak üzere var olan sorunlara karşı duyarsız kalmakla eleştirilen yetkillerin açtırması beklenen karla kaplı yolları Güneş eriterek, vatandaşlar ise kendi imkanlarıyla açmaya çalışıyor
Ardahan’da bu kış 95 santimetreyi bulan kar kalınlığı, kırsalda 120 santim, yüksek kesimlerde ise 1,5 metreyi geçti.
Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, Doğu Anadolu’nun Bin 900 metre rakımıyla en yüksek kentlerinden olan Ardahan’a son 55 yılın en yoğun karı yağdı.
Kar yağışı en çok dağ köylerinde etkisini gösterdi.
Dağ köyleri olarak bilinen köyler de yaşayanlar, tek katlı evlerin çatısına kadar çıkan karları kendi imkanlarıyla temizlemeye çalışıyor. Soğuk nedeniyle evlerindeki su da donan köylüler, hayvanlarını günlük su ihtiyaçlarını gidermeleri için derelere götürüyor.

Başkan adayının öğretmen eşinden meslektaşlarına gül ve karanfil

HER KADIN BİR GÜLDÜR!

Baydar: Evimde görevimde Ardahan’da

Hiç bir kadını ayırmadan 8 Mart Dünya Kadınlar Günlerini kutlayan Filiz Baydar, ‘Benim de aralarında olduğum geleceğimiz olan çocuklarımıza annelik, öğretmenlik yapan kadın meslektaşlarımla seçimle alakası olmayan bir buluşma gerçekleştirmekten öte bir şey yapmadım. Çünkü bende bir kadınım ve kadının önemini ortaya koyan bir günde hem öğretmen, hem kadın hem de bir yönetici olarak gül ve karanfil aldığım arkadaşlarıma bende kaşıklı olarak bere hediye verip, günlerini kutladım.’ dedi.

İyiden iyiye yaklaşan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi tüm imkanlarını seferber eden parti ve adayları çalışmalarını sürdürmeye devam ettiği şu günlerde adayların aileleri de sahaya indi.
Başta AK Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın öğretmen eşi Filiz Baydar olmak üzere her adayın ailece siyaset sahnesinde olduğu Ardahan’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günüde unutulmadı.
Aynı zamanda öğretmen olan Filiz Baydar’ın ‘Her kadın bir güldür’ diyerek öğretmen meslektaşlarına gül ve karanfiller dağıtarak, kadının siyaset sahnesinde olduğu gibi her alanda olmasının farkını bir kez daha ortaya koydu.

Güneş 31 Mart’ta doğacak
Yürüyelim arkadaşlar!

Ardahanlılara verdiği sözlerin kısa süre içinde yerine gelmesi için Ankara’da bakanlık kapılarını aşındırıp, aldığı kesin yatırım sözleri ile Ardahan’a gelerek, başta AK Parti  Ardahan Belediye Başkan Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar olmak üzere AK Parti Teşkilatını tümünü yanına alarak, ‘Haydi arkadaşlar güneş 31 Mart doğacak, yürüyelim’ diyerek yeniden seçim çalışmalarına başlayan AK  Parti Ardahan Milletvekili, İnşaat Mühendisi Kaan Koç kar, kış demeden, kent merkezi ve köylerde bulunan seçmeni ziyaret ederek, genelde ve yerelde yapılacak olan plan ve projelerini anlatarak adaylarına oy istiyor.

KOÇ BAŞA GEÇTİ..

Ardahan’ın sorunlarıyla ilgili dosyalar sunup, bir çok konuda söz aldıktan sonra Ankara’dan Ardahan’a dönem AK Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç yanına aldığı AK Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar’ın yanı sıra AK Partili İl Genel Meclis Üyesi Adayları Suat Hancıoğlu ile İsmail Kahya ve partilerle yeniden seçim çalışmalarına başladı.
Kaan Koç, AK Parti Ardahan İl Başkanı Ersin Yılmaz’ın başkanlığında bir ekiple başta kamu kurumlarının yanı sıra esnafları, vatandaşları ve ilçeleri ziyaret ederken 31 Mart’ta kazanacaklarına inandıkları seçimlerin hemen ardından ortaya koyacakları plan ve projeleri seçmene anlatarak adaylarına destek istedi.
İktidarın gücünü yerelle bağdaştırıp, Ardahan’ın beklediği hizmetleri ortaya koyacaklarını belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç Ankara ziyareti ardından GÖLE DEVLET HASTANESİ EK BİNASI, ARDAHAN DEVLET HASTANESİ GENEL ONARIM, ARDAHAN DEVLET HASTANESİ 2. LOJMAN, ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ İSTASYONU BİNASI, GÖLE KÖPRÜLÜ AİLE HEKİMLİĞİ BİNASI, ÇILDIR DEVLET HASTANESİ İLAVE YATIRIM taleplerimizi Bakanımız Sn. Fahrettin KOCA Tarafından onaylanarak yatırıma alınmıştır..
DAHA ÖNCE ONAYLANAN ANJİYO ÜNİTEMİZİNDE TEMELİNİ İNŞAAT SEZONU BAŞLANGICINDA TÜM HEMŞEHRİLERİMİZLE BİRLİKTE ATIYORUZ..
AK BELEDİYECİLİK İLE BİRLİKTE ÇOK DAHA BÜYÜK ESERLERİ ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ..’ diyerek partisinin adaylarına oy istiyor.

Süleyman Şah Türbesinin başına gelen
NENE HATUN’UN BAŞINA DA GELMİŞ!

8 Mart Kadınlar Günü dolaysıyla bir kez daha hatırlanıp, anılacak olan Aziziye savunmasının kahramanlarından Nene Hatun’a gösterilen ilgi, alaka ülkede ki kadına bakışı da gösterir gibi..

Çünkü Şah Fırat Operasyonu sırasında Suriye sınırları içinde bulunan ancak İŞID’ın saldırısından çekinildiğinden mevcut yerinden alınıp, sınıra 180 metre mesafedeki Eşme köyüne taşınan Süleyman Şah türbesinin taşınmasına benzer bir tartışmada Erzurum’da yaşanıyor.
Osmanlı-Rus Savaşı’nda Aziziye savunmasının kahramanlarından Nene Hatun adına 1994 yılında yaptırılan heykelin yeri bir kaç kez değiştiği gibi her değişimde heykelin görüntüsü de değişti.

SIRTINDA BEBEKTE YOKMUŞ!

Rus Savaşı’nda Aziziye savunmasının kahramanlarından Nene Hatun adına 1994 yılında yaptırılan ve bir kaç kez yeri değiştirilen heykeldeki değişim de tartışma konusu oldu.
Sol elinde tüfek ve sırtında bebek ile anıtlaştırılan Erzurumlu Nene Hatun heykelindeki tüfek yerine bu kez balta konuldu, Heykeldeki 24 yıllık hatanın düzeltildiğini söyleyen Erzurum Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yetkilileri “Nene Hatun savaşa bebeğiyle katılmadı. Biz burada Nene Hatun’un çocuğunun olduğunu hatırlatmak istedik” demeleri, tarihe ve kadına bakışımızı da ortaya koyar gibiydi.

AK PARTİ ADAYININ ‘GÜÇLÜ RAKİP’ DEDİĞİ
CHP ADAYI BUDAK: İŞİMİZ GÜCÜMÜZ GÖLE

Devam eden göç dolaysıyla 3 olan İl Genel Mecis Üyesi sayısının bu seçimlerde 2’ye düştüğü Ardahan’ın Göle ilçesinde yarışın en güçlü isimlerinden olan Göle CHP Belediye Başkan Adayı Gökhan Budak’ın kendisini zorladığını ancak buna rağmen seçimi alacak olanın kendisi olacağını belirten Göle Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı İlhan Gültekin’in ‘Göle’de AK Parti ile CHP’nin arasında’ derken CHP Adayı seçildiği takdirde yapacaklarını açıklamaya devam ediyor.
Değerli Hemşerilerim;
Göle’de yıllardır yapılması gereken ve nedense hiçbir şekilde yapılmayan, şehrin kent görünümüne ve ekonomik yapısına her geçen gün zarar veren yanlış işlerin düzeltilmesi için Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan adayı oldum. Bu kapsamda yapılabilirlikleri ile birlikte seçime kadar her gün sizlerle projelerimi paylaşacağım. Bugün üçüncü projemiz olan “Ücretsiz Şehir İçi Servis (Ring) Projesi” nin fizibilitesinin girişini sizler ile paylaşıyorum. Saygılarımla.
ÜCRETSİZ ŞEHİR İÇİ SERVİS (RİNG) PROJESİ
2038 metre yükseklikte olan göle, 1420 km2’lik bir yüz ölçümüne sahiptir. Kışları uzun, çok sert ve soğuk, yazları ise ılık ve yağışlı geçen karasal iklime sahiptir. Kış aylarında soğukluk -30 ya da 35 dereceye kadar düşer. Çok sert geçen kış aylarında yağan karın kalınlığı en az bir metreye ulaşır. Göle ovası, çukurluğu nedeniyle kış boyunca kimi zaman sisli günler geçirir. Yaz aylarında ise sıcaklık 25-30 dereceye kadar yükselir. Böyle bir ise bölgede ulaşım büyük önem taşımaktadır. Ancak, Göle’de toplu taşıma hizmetleri gelişmediğinden dolayı kişiler özel araç veya diğer hizmetlere yönelmektedir. Bu nedenle hem ülke ekonomisi hem de çevre büyük zarar görmektedir.
Belediye olarak kardeş belediyelerden alacağımız otobüsler ile her saat başı olmak üzere belediye binasının önünden kalkacak ring servislerimiz ile Yüksekokul, TOKİ ve Hastaneye ulaşmak isteyen vatandaşlarımıza saat 07:00-21:00 hizmet vererek destek olacağız. İhtiyaca göre servis saatleri veya sayısı değiştirilebilecektir. Bu kapsamda ortaya çıkacak olan masraflar ise belediye bütçesinden karşılanacaktır’ diyerek 3. projesini açıklayan CHP Göle Belediye Başkan Adayı Gökhan Budak rakibim sayın Gültekin doğru diyor ama kazanan o değil, CHP olacağını hesaplayamamış’ dedi.

Gültekin: 1 Nisan’da Gölelilerle Birlikte Güleceğiz..

Başta Göleli kadınların olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayan Göle Belediye Başkanı ve AK Parti Göle Belediye Başkan Adayı İlhan Gültekin ‘Göle’ye değer katan projelerimiz’ başlığı ile 5 yıllık çalışmalarını anlattığı Gölelilerden bir dönem daha istedi.
1 Nisan’da Gölelilerle birlikte güleceğimiz güzel bir sonuçla devam eden projelerimiz için kendisi gibi Göle’ye hizmete adamış olan Göle Belediyesi çalışanlarını başkanı olarak devam eden ve yeni hizmetler için durmaksızın kolları sıvayacaklarını belirten AK Partili Göle Belediye Başkanı ve Başkan Adayı İlhan Gültekin gazetemize yaptığı açıklamada, ‘5 yıl boyunca yaptıklarım gelecek olan 5 yıl için en büyük sözüm ve teminatımdır.’ dedi.
AK Parti Göle Belediye Başkanı ve AK Parti Göle Belediye Başkan Adayı İnşası devam eden Göle Belediye Binası gibi onca projeyi tamamlamak için yeniden yetki istediğim Göleli hemşerilerimim en güzel kararı vereceklerine olan inancının da tam olduğunu belirtti.
Gölelilerin 31 akşamı açılacak olan sandıkta vereceği karar ile rakiplerine 1 Nisan şakası yapacağını ve hepimizin birlikte güleceğine inandığım bu seçim sürecinde şuan başında bulunduğum ve Gölelilerin oyları ile 5 yıl daha görev yağacağıma inandığım belediyenin hizmetlerinin aksamaması için mücadeleye devam ederken, bu hizmetler esnasında bulduğum ilk fırsatta ziyaret ettiğim seçmenimin, ‘Başkan sen bak işine, biz çalışanın kim olduğunu ve gerekeni sandıkta yapacağız’ rahat ol dediğini de dikkat çeken Belediye Başkanı İlhan Gültekin kazanacakları seçimlerde hiç teadülünün olmadığını da söyledi.

Göle zaman kayıp etmesin..

5 Yıllık bir başkanlık tecrübesiyle yeniden aday olduğu Göle Belediyesini Gölelinin onayı ile geri alacaklarını belirten Yeniden Refah Partisi Göle Belediye Başkan Adayı Akın İsmailoğlu Göle’nin kayıp edecek vaktinin olmadığını söyledi.

Yeni başkanı belirleyecek olan yerel seçimler öncesi çalışmalarına devam Göle eski Belediye Başkanı eden, Yeniden Refah Partisi Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu oynanan oyunlardolaysıyla ramak bir oy ile kaçırdığı başkanlığı bu kez kesin alacağına emin olduğunu söyledi.
Göle’nin kayıp bir 5 yılı daha edecek vaktinin olmadığını belirten Göle eski Belediye Başkanı, Yeniden Refah Partisi Göle Belediye Başkan Adayı Akın İsmailoğlu ‘31 Mart akşamı açılacak olan sandıklarda Gölelinin vereceği karar ile kaldığımız yerden devam edeceğmiz hizmetlerle kayıp edilen beş yılını toparlama çalışması ve çabasıyla inşllah en kısa sürede kapacağız’ dedi.

ERDOĞAN ARDAHAN’A GELMEYECEK!

Yenide Refah Partisi Akın İsmailoğlu’nun yanı sıra DEM, CHP ve Bağımsız Adaylarının seçimleri zorladığı görülen Göle’de iktidar partisi Genel Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ardahan programı olmadığı da ileri sürüldü.

Göleli hemşerimiz Belediye Başkanın yerine aday olan kadınlar

ESENYURT’A DEVA OLACAKLAR!

Teyibe YILDIZ ALTUN, Serpil SAK, Derya SEVİNDİK ÜNLÜ ve Meryem BAKAN’ın Belediye Meclis Üyeliği için mücadele ettiği Demokrasi ve Atılım Partisi Kadın ekibi seçimleri DEVA’nın alıp, Esenyut’a deva olacağını söylediler.
Ardahan Göleli’nin hala belediye başkanlığını yaptığı İstanbul’un en büyük ilçesi Esenytırt’ta 31 Mart seçimleri öncesi yoğun bir şekilde çalışan DEVA bu seçimlerde 4 kadını Belediye Meclis Üyesi adayı olarak
gösterdi.
Deva Partisi Esenyurt Belediye Başkan Adayı
Ali Emrah Gürbüz’ün listecinde yer alan DEVA’lı 4 kadın meclis üyesi adayı ve DEVA Esenyurt Kadın Politikaları Başkanlığı, DEVA Gençlik ekibi ve Esenyurt DEVA İlçe Teşkilatı ile birlikte ekip olarak çalıştıkları ve iddialı oldukları seçimleri kendilerinin kazanacaklarını söylemekteler.