Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
İsmail Ögeday

Afyon’un tarihinde bir ilk..

Merhaba değerli okurlar yaklaşık son iki aydır 2024 yılı mahalli idareler yerel seçimler nedeniyle Afyonkarahisar’ın sokakları ana baba günü gibiydi.

Son yirmi gündür de Ramazan ayının o manevi huzuru ile birlikte, çalışmalar devam etti. Afyonkarahisar’da çok sayıda aday yarıştı. 31 Mart akşamında, sandıktan Cumhuriyet Halk Partisinin adayı Burcu Köksal Çıktı. Afyonkarahisar’ın Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir kadın aday ve ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi seçimi aldı.

Bu durumun adına ne derseniz deyin ister ekonomik sıkıntılar, ister emeklilerin tepkisi ister Gazze konusundaki politikalar , mazotun , benzinin ve enerji fiyatlarının aşırı yükselmesi artık ne derseniz deyin. Vatandaş sandıkta 22 yıllık bir iktidara bir mesaj verdi. Yani bu şu anlama geliyor, seni biz iktidar yaptık başa getirdik, bu seçimde bu sana bir uyarı düşün, şapkanı koy önüne yapılacaklar belli, atılacak adımlar belli eksiklikleri sıkıntıları düzelt .

Ya da gider. Gidermessen biz giderecek olan birini seçeriz. Yada iktidara getiririz. O da getirmezse onu da indiririz. Diyerek bir mesaj verdi seçmen iktidara. Ülke genelinde çok sayıda ilde Hüsrana uğrayan Adalet ve Kalkınma Partisi de, bu sonuçları beklemiyordu, ama maalesef vatandaş Ülke genelinde çok sayıda ilde Ak Partiye mola verdirdi. Afyonkarahisar’da o kadar ilginç sonuçlar yaşandı ki, kendinden son derece emin olan siyasiler, belediye başkanları ve başkan adayları bile, çıkan sonuçlara şaşırdı.

Şimdi kim ne derse desin eğri oturalım ama doğru konuşalım , ortalıkta bir iktidarın gücü ile güç zehirlenmesi ve güç sarhoşluğu yaşayan çok sayıda siyasi, kraldan çok kralcılık yapmanın peşindeydi. İşte boşa dememişler “makamlar ve mevkiler gelip geçicidir, önemli olan geride bir hoş seda bırakmaktır” Diye ama maalesef hala bunu anlamayan çok sayıda zevat var.

Bulunduğu makamı güç olarak kullanmaya kalkan, burnundan kıl aldırmayan, en ufak bir eleştiriye bile tahammül edemeyen, istediği gibi at koşturan niceleri bu makamlardan geldi ve geçti. Gelip geçmeye de devam edecek, ötesi yok. O nedenle muhtarların, belediye başkanlarının, meclis üyelerinin, İl Genel Meclis Üyelerinin, Valilerin, milletvekillerinin, bakanların ve son olarak Cumhurbaşkanının bulunduğu makam Peygamber makamıdır. Tüyü bitmedik yetimin ve mazlumun hakkı vardır.
Vali hariç vatandaşların ve seçmenlerin oyları ile, o makamlara gelen her kimse, hesabını kitabını denk yapsın ve yaptığı işi Allah rızası için düzgün yapsın. Aksi halde, yoksa iflah olmazlar. İki yakaları bi araya gelmez. Gelelim seçim sonuçlarına evet dediğimiz gibi vatandaşlar ve seçmenler, Afyonkarahisar’ın anahtarını beş yıllığına Burcu Köksal’a teslim ettiler, ve yetki verdiler.
Önümüzde uzun bir beş yıl var bakalım ve görelim Afyonkarahisar’a kadın eli değecek diyerek yola çıkan Burcu Köksal, Afyonkarahisar için nasıl projeler ve hizmetler yapacak. Hep birlikte biz de basın mensupları olarak, seçmenler adına takip edeceğiz tıpkı bu zamana kadar kimler bu makamda başkanlık yaptıysa , onların hizmetlerini takip ettiğimiz gibi, görevimizi yapacağız. Evet Sandıklara seçmenin iradesi yansıdı ve Burcu Köksal Afyonkarahisar’ın yeni belediye başkanı seçildi. Afyonkarahisar’a hayırlı olsun. Sevgilerimle…

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER