Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fakir Yılmaz

AK Parti Kerimoğlu ve Sirmen’in hakkını vermeli..

Bunların başında gelen ise ömür boyu bu ilçede aday olma rüyası görüp, İmamoğlu’nun, iki dönemdir başkanlık yaptığı Bakırköy’ün sokaklarına çıkamıyorsun diyerek suçladığı ve kendisi ve ağ saçı gibi hemşo sermayesini yemekle suçlanan Ardahan Damal’lı Dr. Bülent Kerimoğlu gelmekte.
Evet, iktidara yakınlığıyla bilinen ama ‘CHP’liyim’ diyenlerin Fox, yani Now, Halk TV, Sözcü, KRT’ye benzetmeye çalıştığı ya da onlar gibi sandığı tv100’e canlı yayın konuğu olan Dr. Bülent Kerimoğlu kendi partisinin adayı olan Vanlı Prof. Dr. Ahmet Özer hakkında bazı açıklamalar da bulunmuş.
Şurada birkaç gün sonra makamını başkasına teslim edecek olan hemşerim Kerimoğlu’nun bir kardeşi de şu an Sözcü TV’de cumartesi, pazar günleri ‘diyeceğim var’ adlı sabah yayınları yapan meslektaşım olan Savaş Kerimoğlu kardeşim, diğer bir kardeşi de Ardahan’da milletvekili adayı olmaya çalışan ve yaklaşan bu seçimler öncesi CHP’nin Ankara Etimesgut Belediye Başkan Adayı olan Erdal Beşikçioğlu’nun Belediye Meclis Üyesi Listesinde ‘kontenjan’ adayı olan dostum Mutlu Kerimoğlu’dur.
Tiyatro ve sinema oyuncusu ve en önemlisi seçmenin adından çok “Behzat Ç.”, “Köprü”, “Vali”, “Barda”, “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku”, “Kurtlar Vadisi Filistin”, “Adı Efsane”, “Kağıt Ev” gibi çok sayıda dizi ve filmdeki rolleriyle tanıdığı CHP’nin Ankara Etimesgut’ta Erdal Beşikçioğlu’nun kardeşi Mutlu Kerimoğlu ile birlikte Anakara Etimesgut kadar zor olan İstanbul Esenyurt’ta partisinden, CHP’den Belediye Başkan Adayı aday olan Prof. Ahmet Özer’in işinin zor olduğunu ima eden Ardahan’ın Alevi kültürü ile yoğrulan Damallı şu anki CHP İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun katıldığı tv programında partisinin adayı CHP’nin Esenyurt Belediye Başkan Adayı Vanlı, Kürt Ahmet Özer’in ilçede sempatiyle karşılanmadığını söylemiş.
Bir kaç gün sonra başkan değil, yeniden doktor diyeceğimiz Kerimoğlu’nun bu yöndeki açıklamasını okuduğum haberin altına, ‘Sanırım, DSP’den aday olup aldığı 10 bin 120 oy ile Esenyurt’u AK Parti’ye Teslim eden Kerimoğlu, Ardahanlı ‘hemşo’ sermayesini tüketen başkanlar arasında bulunan Kerimoğlu bu kez Esenyurt’u yeniden yetmez yanında da İBB’yi AK Parti’ye teslim etmek için bu tür çıkışları yapacak. Peki, ‘bunu nereden anlıyorsun?’ diyecek olursanız Sefa Sirmen’i de hatırlatırım..’ diye bir mesaj yazdım.
Bu mesajıma neden olan ise İmamoğlu ile tartıştığından ve Kılıçdaroğlu’nun da kay B…
etmesiyle birlikte aday edilmeyeceğini kesin olarak anladıktan sonra bu yana ortaya koyduğu tavırlardır. Ki hemşerilerim Kerimoğlu’da, Keskin’de, Deniz’de zaten bu tavırlarını yerlerine aday edilen partilileri ile zaten bilinen tavırlarını ortaya koymaktalar.
Ama bir gerçek var ki; O da başta İmamoğlu olmak üzere ülkenin diğer büyükşehirlerinde bu ‘ben olmazsam kıyamet’ diyen tavırlılar yüzünden CHP’nin AK Parti karşında yeni bir yenilgi alacağıdır.
Çünkü, Sarıyer’in kendisi yaşlı soyadı genç olan CHP’li Şükür beyin bağımsız aday olması, eşi ‘DEM’liler belediyenin kapısından içeri giremez diyen Afyon’da ki kadın gibi hala CHP’nin üst düzey yöneticisi olan, Ataşehir’in şu anki belediye başkanı olan ve aday edilmeyince CHP’de istifa eden Battal İlgezdi gibi daha önce DSP’den aday olup, oyları bölen ve Karslı hemşerim Gürbüz Çapan’ın kurduğu Belediyeyi adeta AK Parti’ye teslim eden Kerimoğlu yine boş durmuyor gibi..
Gerçi bir dönem gazetecilikte yaptığım, günlük olarak ilk üçüncü gazetesi, 99 depremine kadar Siyah-Beyaz isimi günlük gazeteyi çıkardığım ve hala o bölgeye hitap eden haber sitelerinde günlük yazılarımın yayınlandığı Kocaeli’nin Yuvacık Barajı ile anılan, oğlu otobanda çarptığı ve öldürdüğü ama ölenlerin yakınlarınca gerektiği gibi yargılanmadığıyla itham edilen insanlarla Sefa Sirmen’de aynı davranmış ve batıda Esenyurt’u bugünkü cumhur ittifakına ortak olan Refah’a yani işin özü belediyeler üzerinden iktidar yoluna kapı açtığı ve 22 yıldır yerelde ve genelde iktidar olan AK Parti’ye teslim eden Kerimoğlu gibi Sirmen’de bu tür tavırlarla işçi, emekçi, solcu merkezi doğuda ki Kocaeli’ni teslim etmişti.
Evet, hemşerim şu anki Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, CHP’nin Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ahmet Özer’in ilçede sempatiyle karşılanmadığını söylese de bu söyleminin altında yatan asıl gerçek yeniden aday edilmemesi ve bana göre ‘bir gün elbet’ dediği Esenyurt rüyasını bir türlü görememesidir.
Ha bu arada ‘hemşerine niye öyle diyorsun’ diyenlere aynı Kerimoğlu’nun onun gibi hemşo sermeyesi yiyip, birkaç gün sonra boşaltacağı makamı şimdiden terk edip, partisinin adayı, Ardahanlı birinin şu an valisi Ardahanlının olduğu Vanlı hemşerimiz Özer’in seçim çalışmalarına katılmayan, oğluyla birlikte sahil kenarında poz veren kendisi gibi CHP’li Kemal Deniz Bozkurt’un aday olması sırasında da aynı tavırları ortaya koymuş olduğunu da hatırlatmak isterim.
Kısacası bir kaç gün sonra bırakacakları belediyelerin ‘BİZİ ADAY ETMEDİNİZ, SONUÇ ELE OLDU’ demek için oyların CHP’ye değil, AK Parti’ye gitmesine katkı sunanların ben değil, ‘CHP’liyim’ deyip, DEM’le birlikte hareket edenler “Ayrılıkçı Kürt siyaseti ile ilgili olarak bayraktar bir siyasetçi” diyen Kerimoğlu’lar ve hala bu ulusalcıları tanımayıp, ‘Ne edelim parti kararı’ deyip, memleketim Ardahan’ında içinde bulunduğu ülkede CHP’ye, CHP’li bu ulusalcılara Kürt oylarını taşımaya çalışan saf değil dizayn edilmiş, 7 milyon oyu alan partiye sızmış hewallerdir..
İnanmıyorsanız eğer bu perşembe günü, saat: 22.0’da TEMPO TV’de konuğum olacak olan Vanlı hemşerim, CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ahmet Özer için Kerimoğlu’nun yanı sıra, Erzurum, Sivas, Kars, Giresun ve Sinop il derneklerinin de içinde olduğu Esenyurt İl Dernekleri Birliğinin üyesi bir diğer dernek olan Dersimliler Esenyurt Derneğinin yaptığı açıklamasını da aynen yayınlayarak Esenyurt’ta yaşananları ve CHP’nin kozmik odasında olanlarca ‘Şehir uzlaşısı’ kurulan Esenyurt’ta oynanan karanlık ve çok ince oyunları biraz daha iyi anlamanızı istiyorum.
İşte o açıklama.. ‘Dijital Gaste’ye konuşan Esenyurt Dersimliler Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Kalanç, CHP Adayı Ahmet Özer’i Esenyurt için bir şans olarak gördüklerini belirterek, “Kendisine desteğimiz tamdır” dedi.
“Ahmet Özer’in bizim açımızdan kabul görünen yanı bilim insanı olması” diyen Kalanç, şu ifadeleri kullandı: “Esenyurt’un çok fazla sorunu var. Bu sorunların da ancak bilimsel bir bakış açısı ve bilimsel çalışma ile çözülebileceğine inanıyoruz.
Ahmet Özer Esenyurt için bir şanstır, bilgi, birikimi ve alt yapısı ile herkesi kucaklayabilecek bir yapıda ve biz bu yanını çok önemsiyoruz. Bu yönleriyle ilçemizdeki demokratik kitle örgütleri ile işbirliği içerisinde kenti yöneteceğine inanıyoruz.
Dersimliler Derneği olarak kendisine desteğimiz tamdır, başarılar diliyoruz. Kazanmasını arzuluyoruz ve bunun olabilmesi içinde üzerimize düşen ne varsa yapacağız.”

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER