Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
İsmail Ögeday

Gönderelim Gitsinler..

Sizlerin de bildiği gibi, Kayseri’de Suriye uyruklu bir vatandaşın yine yaşı küçük olan, Suriyeli bir çocuğa yapmış olduğu cinsel saldırı sonrasında Kayseri karıştı.

Kayseri Valiliği, konunun doğruluğunu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile doğruladı. Fakat, Kayseri’de yaşanan bu olayı ardından Danışment gazi mahallesinde oturan vatandaşlar Suriyelilere ait olan ve konu ile alakası olmayan vatandaşların, araçlarını, evlerini, işyerlerini talan ederek, ateşe verdi. Yaşanan bu olaya verilen bu denli tepki maalesef çok yanlış. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kanunları var yasaları var.

Ortada suçlu varsa o suçlunun cezasını da kanunlar çerçevesinde, yasalar çerçevesinde yetkili mahkemeler verir. Bizler toplum olarak, suçlunun cezasını bu şekilde veremeyiz. Bu son derece yanlış. Bir Suriyeli suç işledi diye, Suriyelilerin tamamını aynı kefeye koyarak, hareket edemeyiz. Çok sayıda Suriyeli yaşanan bu olay nedeni ile zarar gördü.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, hakikaten görülmemiş bir refleks sergileyerek, o öfkeli kalabalığın arasına girip duruma el koymaya çalıştı. Kendisini yakinen tanıyorum son derece soğuk kanlı bir şekilde insanları dileyerek, itidalli olmaya sağ duyulu olmaya davet etti. Kendisini canı gönülden kutluyorum, işte devlet adamlığı bunu gerektirir.

Sonuçta her toplumda hata yapanlar vardır, önemli olan yapılan hatayı hata yapan kişi yerine topluma mal etmek son derece yanlış. Tabii yaşanan bu çirkin olayın ardından Suriye’nin kuzeyi de karıştı. Suriye’nin kuzeyinde bulunan Türk vatandaşlarına, bu sefer Suriyeliler saldırdı. Bayraklarımızı indirip Konu ile alakası olmayan tur şoförlerimize saldırı düzenlediler.

Araçlarına zarar verdiler. Azez’de El Bab’da Afrin’de Türk bayraklarına saldırılar yapıldı, PTT Şubesinde çalışanlar tartaklandı. Tüm bunların sebebi Kayseri’de yaşanan olaylar mı? Yoksa Türkiye’nin Suriye ile normalleşmesini istemeyen bazı taraflar mı? Varın orasına siz karar verin. Öte yandan sosyal medya provokatörlerinden de 63 sosyal medya kullanıcısı göz altına alındı.

İşte Kayseri’de yaşanan bu Suriyeli düşmanlığı gerçekleşmemiş olsaydı. Belki bu Suriye’nin Kuzeyin de de bu olumsuz olaylar yaşanmayacaktı. Devletimiz her şeye rağmen bayrağımıza uzanan o kirli elleri er yada geç kırar Bizim ülke olarak, bir an önce Suriyeli ve diğer sığınmacı vatandaşları ülkemizden göndermemiz lazım, yoksa bunlar böyle giderse bizim başımıza eninde sonunda bela olurlar. O nedenle bir an önce bunları gönderme çabası içerisinde olmamız elzem.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER