Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fakir Yılmaz

KAI’NIN YILDIZINI PARLATMAK, KAI’LİLERE BAĞLI!..

Hatırlayanınız var mı bilmem ama Serhat Ardahan Spor’a, Kars, Karsspor’a Ardahan engeli yüzünden dün bir kent olan bugün ayrı kentler olan ve her iki kentin futbol takımının yıllardır bir üst lige çıkamamış mahalle takımı statüsünden çıkamadığını.
Bilmem ama bundan önce ‘Vali bey sen uçakla gidip, gelemezsin halkın parasını harcayamasın’ diyen rahmeti babamın da İl Genel Meclis Üyesi olduğu Kars’ın Yem, Şeker, Çimento fabrikaları gibi bir zamanlar Rusya’yı da besleyen hayvancılıkta da hep geri gittiği, ‘Satılık şehir’ manşetleri ile satılığa çıktığını ‘Eye sen tuz mu yaladın?’ diye Ardahan ve Iğdırlıları aşağılayanlar yüzünden iki önemli ilçesini de kaybettiğini bileniniz var mı?
Bilmem ama Doğu Kapısını yıllardır açtıramayan, bugün adı anılmayan papatya kadınlar başta olmak üzere iktidarın güç zehirlenmesine girenler yüzünden bugün adı anılmayan ANAP’tan siyaset yapsa da Kürt, sol ruhlu Naif Alibeyoğlu gibi isimlerin değerini bilmeyenler, yerine kayyum atamasıyla başına geçtiği kentin ilerlemesi duran Ayhan Bilgen gibi bölgenin siyasi isimlerini hatırlayan var mı?..
Ve en önemlisi bugün ülkenin değil, dünyanın marka kayak tesisi konumuna gelen Sarıkamış’ın Kayak Tesislerinin ve bir çok eserin adı anıldığında ilk akla gelen İlhan Akyüzüm gibi siyasilerin, Çanakkale gibi Sarıkamış mücadelesini ülke gündemine sokan dünyaca tanınan kalp uzmanı Prof. Doktor Bingür Sönmez’in yanında Ardahan’ın yeniden vilayet olmasın da emeği olan Necati Seferoğlu, Güngör Odabaş, Zekeriya Işık, Gadana Zikri, Öktemler, Dursunoğulları, Aktürkler gibi sayamadığımız Ardahanlı onca hatırlanan, unutulan isimleri hatırlayan olur mu ki?
Bilmem ama Kars’tan çıkıp, batı kentlerine gelip tırnaklarıyla gerek, ticarette gerekse siyasette bir yere gelen, gelmekle kalmayıp, ülke ve hatta dünyaya imza atan işlerle bir yere gelen ve bugün İstanbul’un önemi ilçelerinden olan Esenyurt’a Belediye Başkan adayı olan ve Karrsspor’u bir yere getirmek için adeta sermeyesini tüketen ama valisine başta kendi dünya görüşündekiler olmak üzere oradaki köşe başını tutan siyasileri aşamayan şu anki İstanbul Esenyrut Belediye Başkan adayı olan Muharrem Yıldız ve onun gibi yıldızlara bakıp, sahip çıkan batıdaki KAI denen diasporanın samimiyetini görmek, ölçmek zamanı değil mi?
Bilmem ama ‘Yıllarca oluşturulan hemşo sermayesini geride kalan 5 yıllık Belediye başkanlık süreçlerinde kısa sürede tüketen Ardahanlı Bakırköy, Şişli ve Esenyurt ile Kocaeli Dilovası’ndaki Ardahanlı siyasilerin söndürdüğü hemşeri ocağını Karslı Muharrem Yıldız ile yeniden parlatabilir miyiz?’ diye sormak gerekmez mi?
Evet, ben bana düşeni yaparak yarın uydu üzerinden yayın yapan, ulusal tv TEMPO TV’de hazırlayıp, canlı olarak sunduğum GAZETECİLERLE GÜNDEM’e konuk edeceğim İYİ Parti İstanbul Esenyurt Belediye Başkan Adayı Karslı hemşerim, İş insanı Muharrem Yıldız’a başta Esenyurt’ta ki ünlü, ünsüz Kars, Ardahan, Iğdırlılar olmak üzere hemşeriler samimi hemşoluk yapıp, hemşehrilerine sahip çıkacaklar mı?
Bunu yaparken siyasi partilere ‘Bizden aday göstermeseniz bizde size değil hemşerilemize oy veririz’ diyerek bir ilke imza atacaklar mı?
Kısacası KAI’nin yani o çok abartılıp, bu seçimlerde siyaset sahnesinde yerle bir olan Kars, Ardahan, Iğdır birlikteliğinin sözde mi özde mi olup, olmadığını 31 Mart’ta benim gibi sandık başına gidecek olan Esenyurt’taki men Karslıyım, yetmedi Kürt, Türk Sarıkamışlı, terekeme yerli Selimli, Kürt Digorlu ve Kağızmanlıyım diyen..
Doğu Expresi yanı başına gelsin denen Çıldır bizim, Kars eski vilayetim, 75 plakalı, 5 ilçeli, bir beldeli, 226 köyü ile göç vermeye -devam eden çok kültürlü Ardahanlılar..
Karslı, Ardahanlı da kim ya ben kendi başına benim diyen Iğdırlıyım diyenler haydi aha size ramazan ayı gibi kutsal olan bir isim taşıyan Muharrem aha size ışık veren Yıldız..
Yapacağınız tek bir şey var, oda sizi ciddiye almayıp, sizden birini aday etmeyen AK Parti’ye, CHP’ye ve diğerlerine değil kendisi gibi iyi olan partide Esenyurt’ta sizi temsil etmek için kolları sıvayan hemşerinize, Kars, Ardahan Iğdır birlikteliğine samimice sahip çıkmak ve pazar günü başına gideceğiniz sandığa yıldızı daha parlatacak olan bir oy atmak..
Sonra demeyin ‘Gazeteci Fakir Yılmaz bize diaspora, içi boş KAI, Ardahan’ı olduğu gibi Iğdırlı yetmedi Kars’ı bitiren lobi değil lobiyeciler yazıyor, moralimizi bozuyor..’ diye..

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER